Sobota , 31 Lipiec 2021

Uwaga na aktualizację Windows 10 – może spowolnić komputer

   02.07.2020
Jedna z ostatnich poprawek Microsoftu – aktualizująca przeglądarkę Edge do najnowszej wersji może powodować bardzo nieprzyjemne skutki w postaci drastycznego spowolnienia komputera.
Microsoft automatycznie instaluje aktualizację swojej przeglądarki

Nie pierwszy raz pojawiają się poważne problemy z aktualizacjami dostarczanymi do naszych komputerów przez Windows Update. O skutkach instalowania poprawki o nazwie KB4559309 raportują w tych dniach użytkownicy Windows 10 z całego świata.

Szkodliwa aktualizacja Edge

Poprawka, której zadaniem była aktualizacja systemowej przeglądarki internetowej Edge do najnowszej, opartej na silniku chromium wersji okazuje się nie tylko wydłużać czas uruchamiania systemu (w niektórych przypadkach nawet kilkakrotnie), ale też zmniejszać ogólną wydajność komputera. Jest to widoczne na przykład w grach, które działają bardziej ospale a liczba klatek na sekundę po zainstalowaniu aktualizacji jest wyraźnie niższa niż przedtem. Problemy obejmują także wadliwe działanie podłączonych dysków zewnętrznych oraz wiele pomniejszych, drobnych problemów ze stabilnością systemu.

Co ciekawe Microsoft wydał tę poprawkę w jeszcze dwóch innych wersjach B4541301 lub KB4541302, ale te nie powodują żadnych negatywnych skutków. Niestety na to jaka poprawka przypadnie nam, nie mamy już większego wpływu, bowiem zależy to od konfiguracji sprzętowej naszego komputera i wersji Windows, którą posiadamy.

Póki co Microsoft nie pozwala na proste, samodzielne odinstalowanie tej poprawki z komputerów na których została już zainstalowana. Wyjściem, dość przewrotnym zresztą jest ręczna instalacja najnowszej przeglądarki Edge, wówczas Windows Update wykryje, że nie ma potrzeby instalacji poprawki systemowej i nasz komputer nie zostanie narażony na jej negatywne skutki. Jeśli już ją mamy i zauważamy, że z systemem dzieje się coś nie tak, można skorzystać z opcji przywracania systemu do wcześniejszych ustawień.

Źródło: WindowsCentral

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane