Piątek , 20 Maj 2022

Przestał działać Ci WhatsApp? To efekt zakończenia wsparcia

   02.11.2021
Od wczoraj WhatsApp przestał działać na wielu starszych smartfonach. To niestety nie jest awaria, ale celowa polityka firmy, która chce się skupić na obsłudze i rozwijaniu funkcji na nowszych modelach urządzeń mobilnych. Te najstarsze nie będą już w ogóle obsługiwane.
WhatsApp zakończył wsparcie dla smartfonów z Androidem 4.0

Należący do Facebooka WhatsApp ogłosił, że wymagania jego - ciągle jednej z najpopularniejszych na świecie aplikacji do przesyłania wiadomości tekstowych, linków, filmików oraz zdjęć – zmienią się. Od teraz, by korzystać z niej, konieczne będzie posiadanie urządzenia z Androidem 4.1 lub nowszym, a w przypadku urządzeń Apple jest to iOS 10 lub kolejne wersje.

Długa lista telefonów, które nie będą już obsługiwane

Wśród telefonów, które nie będą już obsługiwane znajduje się kilka modeli ciągle dość popularnych, posiada je może niezbyt wielka, ale cały czas znacząca grupa użytkowników. Są to chociażby Sony Xperia Arc S, Samsung Galaxy SII, SIII Mini, Galaxy Ace II, ZTE Grand Quad V987, Huawei Ascend Mate, Ascend D2, LG Optimus F7, F5, L3 II Dual, F7 II, F5 II, ale też kilkadziesiąt modeli innych urządzeń.

Po stronie Apple będą to na przykład iPhone SE w pierwszej generacji, iPhone 6S oraz 6S Plus. Przy czym akurat użytkownicy tych smartfonów z logo nadgryzionego jabłka, mogą swoje urządzenia na powrót uczynić w pełni kompatybilnymi – wystarczy zainstalować aktualizację systemu, którą zapewnia i udostępnia Apple.

WhatsApp – chodzi o bezpieczeństwo danych

Czym WhatsApp tłumaczy wprowadzenie tak dużych zmian w obsłudze urządzeń? Przede wszystkim kwestiami bezpieczeństwa. Zdaniem firmy stare, od dawna pozbawione aktualizacji telefony, po prostu nie są już w stanie zapewnić go na odpowiednio wysokim poziomie. O ile użytkownicy wspomnianych iPhone’ów mogą jeszcze zaktualizować swoje smartfony do nowszej wersji iOS, tak w przypadku Androida jedynym wyjściem jest wymiana telefonu – jest to konieczne, jeśli dalej zamierzamy korzystać z WhatsAppa.

Źródło: Telepolis

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane