Sobota , 18 Maj 2024

Jak skasować historię oglądanych filmów z YouTube? Poradnik krok po kroku

   06.05.2024
YouTube to popularna platforma do oglądania i udostępniania filmów wideo. Można tam znaleźć wiele ciekawych treści, ale czasem – jako użytkownicy – możemy chcieć usunąć z niej ślady swojej aktywności. Na przykład, jeśli oglądaliśmy coś, czego nie chcemy, żeby inni korzystający z tego samego komputera lub smartfona widzieli, lub jeśli po prostu zamierzamy zachować prywatność swoich zainteresowań. W tym artykule pokażemy, jak skasować historię oglądanych filmów z YouTube w kilku prostych krokach.
Usunięcie historii oglądania filmów z YouTube może poprawić naszą prywatność. Fot. Unsplash

YouTube jest jednym z najczęściej odwiedzanych portali w internecie. To bez wątpienia zasługa tego, że można na nim oglądać różne miliony różnego rodzaju filmów na niezliczone tematy. Są to zarówno produkcje dłuższe, jak i zdobywające ostatnio wielka popularność bardzo krótkie, przypominające instagramowe rolki shortsy.

Jednak należy mieć na uwadze, że każdy film, który obejrzymy, zostaje zapisany w historii przeglądania na stronie lub w aplikacji YouTube. Oznacza to, że serwis ten może śledzić nasze zainteresowania i preferencje, a także sugerować nam kolejne filmy do obejrzenia. Dlatego warto czasem wyczyścić historię oglądania lub korzystać z trybu prywatnego, jeśli nie chcemy, aby YouTube znał nasze nawyki.

Historia przeglądania – skarbnica wiedzy o nas

Historia oglądania na YouTube to lista filmów, które obejrzeliśmy na tej platformie. Może być przydatna, jeśli chcemy znaleźć ponownie jakiś interesujący film lub sprawdzić, co oglądaliśmy ostatnio. Jednak czasami możemy chcieć usunąć historię oglądania z YouTube, na przykład z tych powodów:

 • Pragniemy zachować prywatność i nie chcemy, żeby ktoś inny widział, co oglądaliśmy.
 • Chcemy uniknąć niechcianych reklam lub sugestii filmów, które są oparte na naszej historii oglądania.
 • Mamy zamiar zaoszczędzić miejsce na naszym urządzeniu lub poprawić szybkość działania YouTube, usuwając niepotrzebne dane.

Aby usunąć historię oglądania z popularnego serwisu Google, możemy to zrobić na kilka sposobów, w zależności od tego, czy korzystamy z komputera, telefonu czy telewizora. Możemy usunąć całą historię oglądania lub tylko wybrane filmy. Możemy też zapobiec zapisywaniu historii oglądania w przyszłości, wyłączając tę funkcję w ustawieniach YouTube.

Usuwanie historii na komputerze lub smartfonie

YouTube - kasowanie historii
By rozpocząć kasowanie historii, musimy przejść do odpowiedniej zakładki YouTube'a

 • Zaloguj się na swoje konto YouTube na komputerze lub smartfonie.
 • Kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu ekranu.
 • Wybierz opcję "Historia" z menu rozwijanego.
 • Zobaczysz listę filmów, które ostatnio oglądałeś. Możesz usunąć pojedyncze filmy, klikając na ikonę trzech kropek obok każdego z nich i wybierając "Usuń z historii".
 • Jeśli chcesz usunąć całą historię oglądania, kliknij "Wyczyść całą historię oglądania" po lewej stronie ekranu.
 • Potwierdź swoją decyzję, klikając na "Wyczyść historię oglądania".
 • Gotowe! Twoja historia oglądania filmów z YouTube została skasowana.

Pamiętaj, że usunięcie historii oglądania nie wpływa na historię wyszukiwania, czyli listę fraz, które wpisywałeś w pasku wyszukiwania YouTube. Jeśli chcesz również usunąć historię wyszukiwania, powtórz kroki od 1 do 3 i wybierz opcję "Historia wyszukiwania". Następnie postępuj tak samo, jak w przypadku historii oglądania.

Historia oglądania YouTube
Po przejściu do panelu Historia mamy możliwość kasowania wybranych elementów na liście lub całości naszej aktywności w YouTube

Usuwanie historii na telewizorze

Jeśli chcesz usunąć historię oglądanych filmów na YouTube w aplikacji na telewizorze, musisz wykonać kilka kroków. Oto jak to zrobić:

 • Otwórz aplikację YouTube na telewizorze i zaloguj się na swoje konto.
 • Przejdź do ustawień, wybierając ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu.
 • Wybierz opcję "Historia i prywatność" i następnie "Zarządzaj historią oglądania".
 • Zobaczysz listę filmów, które ostatnio oglądałeś. Możesz usunąć pojedyncze filmy, zaznaczając je i wybierając opcję "Usuń z historii", lub usunąć całą historię, wybierając opcję "Wyczyść całą historię oglądania".
 • Potwierdź swoją decyzję, wybierając opcję "Tak, wyczyść".
 • Gotowe! Twoja historia oglądania na YouTube w aplikacji na telewizorze została usunięta.

Podsumowanie

Dlaczego warto raz na jakiś czas usuwać historię oglądania z YouTube? Po pierwsze, usuwanie historii oglądania może pomóc w ochronie prywatności i bezpieczeństwa danych. Jeśli ktoś uzyska dostęp do naszego konta lub urządzenia, nie będzie mógł zobaczyć, co oglądaliśmy na YouTube i wykorzystać tych informacji przeciwko nam. Po drugie, usuwanie historii oglądania może poprawić jakość rekomendacji YouTube. Algorytm YouTube bazuje na naszej historii oglądania, aby sugerować nam filmy, które mogą nas zainteresować. Jednak czasem możemy obejrzeć coś, co nie odzwierciedla naszych zainteresowań lub preferencji, np. z ciekawości lub przypadkowo. W takim przypadku usuwanie historii oglądania może pomóc w usunięciu tych niepasujących filmów z naszego profilu i zapewnić lepsze dopasowanie rekomendacji. Po trzecie, usuwanie historii oglądania może pomóc w utrzymaniu porządku i organizacji naszego konta YouTube. Jeśli oglądamy dużo filmów na różne tematy, nasza historia oglądania może stać się bardzo długa i nieczytelna. Usuwanie historii oglądania może pomóc w uporządkowaniu naszej aktywności na YouTube i ułatwić nam znalezienie filmów, które chcemy obejrzeć ponownie lub dokończyć.

Tomasz Sławiński

 

To też Cię zainteresuje

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane