Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Chcesz prowadzić wideorozmowy z pomocą laptopa lub PC, ale nie masz kamery internetowej (lub ta, która jest ma słabą jakość)? Można użyć do tego aparatu smartfona, który zapewni lepszą jakość niż większość kamerek dostępnych w sklepach. Jak podłączyć kamerę telefonu do komputera? Wyjaśniamy
Przy biurku, przed komputerem spędzamy wiele godzin dziennie, często wymaga tego nasza praca. Od tego, czy właściwą postawę przyjmiemy i jak dopasowane do naszych potrzeb będzie stanowisko komputerowe, zależy nasze zdrowie. Zła pozycja przed ekranem, niedopasowane meble i ich słaba ergonomia mogą się skończyć poważnymi problemami z kręgosłupem i nie tylko. W tym tekście wytłumaczymy jak tego uniknąć.
Choć większość nowo sprzedawanych laptopów jest wyposażona w system operacyjny, zdarza się, że sami składamy komputer, lub okazyjnie uda się kupić egzemplarz bez systemu, jesteśmy wówczas zmuszeni do osobnego nabycia Windows. W sklepach mamy wówczas do wyboru dwie opcje: Oprogramowanie systemowe w wersji OEM oraz BOX. W tym tekście wyjaśnimy, na czym polega różnica.
Komputer w dzisiejszych czasach zabieramy ze sobą praktycznie wszędzie. Coraz lżejsze laptopy towarzyszą nam nie tylko w pracy, ale też podczas codziennych czynności i zajęć. W tej sytuacji łatwo o przypadkowe uszkodzenie – na przykład zalanie. Jeśli już do tego dojdzie, nie należy załamywać rąk, ale działać szybko i rozważnie, wykonując kilka prostych czynności, które pomogą go ocalić.
Nazwy sprzętów służących do obsługi internetu potrafią być mylące, zwłaszcza że poszczególne urządzenia wyglądają dość podobnie. Mniej zorientowanym użytkownikom ich odróżnienie może sprawiać kłopot, tymczasem trudno bez tego ustawić dobrze funkcjonującą sieć domową lub firmową. W tym tekście wytłumaczymy, czym różnią się między sobą routery, access pointy i modemy, oraz jakie są ich najważniejsze zadania.
Kupując monitor komputerowy, musimy zwykle wybierać spośród modeli z matrycami TN, IPS lub VA. To co najlepsze dla konkretnego użytkownika zależy od tego, do czego będzie on go głównie używać. Także jeśli jesteśmy graczami najlepsze będą dla nas konkretne rodzaje paneli.
Przypadkowe zamoczenie smartfona, który nie jest wodoodporny, to jedna z najgorszych „przygód”, jaka może nam się przytrafić podczas jego użytkowania. Wbrew obiegowym opiniom, nie jest jednak tak, że telefon, który wpadnie do wody czy też zmoknie na deszczu, należy od razu spisać na straty. W wielu przypadkach da się jeszcze go uratować przed zniszczeniem, trzeba się jednak zastosować do kilku prostych wskazówek.
Komputery Mac, które jeszcze kilka lat temu uchodziły – zwłaszcza w Polsce - za drogi sprzęt kierowany wyłącznie do profesjonalistów, coraz częściej zaczynają trafiać pod strzechy. Zyskują sympatię użytkowników minimalistycznym a zarazem bardzo estetycznym designem, a przede wszystkim wygodą przy pracy i codziennym korzystaniu. Przejście z Windows na macOS, które rozważa dziś wiele osób, wymaga jednak posiadania pewnej wiedzy, która to ułatwi. Są to bowiem systemy bardzo odmienne od siebie.
Komputery stacjonarne oraz laptopy są coraz bardziej wydajne – producenci chwalą się ich ogromną mocą i możliwościami. Wysokie zegary procesorów ładnie wyglądają marketingowo, zachęcają do kupna i używania w bardzo wymagającym środowisku gier i aplikacji. Tymczasem niektórzy z nas zamiast wzrostu mocy doświadczają czegoś przeciwnego i to na w miarę nowych maszynach, zwłaszcza w trakcie upałów. Dlaczego tak się dzieje?
Internet to dziś jedno z najważniejszych mediów w domu, traktowany na równi z prądem czy ogrzewaniem. Jego sprawne działanie bez zakłóceń jest warunkiem komfortu, efektywnej pracy i dobrej rozrywki. Niestety nie zawsze jest to możliwe – duży dom lub mieszkanie, zakłócenia powodowane przez grube ściany powodują degradację sygnału i w efekcie kłopoty z siecią w pomieszczeniach oddalonych od routera. W tym tekście przedstawimy sposób na to, jak sobie z tym poradzić i cieszyć się niezakłóconą pracą Wi-Fi w całym domu.
Jak to zrobić?
AGD
Aplikacje
Hi-Fi/Audio