Piątek , 20 Maj 2022

Oficjalna premiera Netflix Games za nami – gry już dostępne dla subskrybentów platformy

   03.11.2021
Zapowiadany od dłuższego czasu start platformy Netflix Games już za nami. Wszyscy użytkownicy abonamentów streamingowego giganta mogą bez dodatkowych opłat zagrać w kilka tytułów przeznaczonych na smartfony.
Gry bez dodatkowych opłat dla subskrybentów Netflixa

Netflix od kilku miesięcy testował usługę w ramach której jego abonenci mogli zyskać bezpłatny dostęp do gier przeznaczonych na platformę Android. Początkowo testy były prowadzone także w Polsce. Od teraz usługa staje się oficjalnie dostępna na całym świecie i choć na początku znajdziemy w niej zaledwie kilka pozycji, to gigant zapowiada, że to dopiero początek i oferta szybko się poszerzy, nazywa to nawet „początkiem ekscytującej podróży”.

Masz Netflixa? W kilka gier na Androida zagrasz bez opłat

„Niezależnie od tego, czy preferujesz luźną rozgrywkę, którą możesz zacząć od początku, czy też wciągający świat sprzyjający zgłębianiu fabuły, naszym celem jest stworzenie biblioteki tytułów, które zaspokoją zróżnicowane gusta naszych użytkowników. Co prawda dopiero zaczynamy swoją przygodę w świecie gier, jednak nie możemy się doczekać, aby zabrać Cię z nami w tę ekscytującą podróż” – podaje Netflix w informacji na swojej stronie internetowej.

Firma dodaje, że korzystający z jej usługi nie natrafią na żadne reklamy, nie będzie też mikrotransakcji ani żadnych innych opłat.

Netfilx Games – jak zagrać?

Jak wspomniałem, z nowej funkcji może skorzystać każdy, kto posiada dowolny abonament Netflixa – warunkiem jest tylko posiadanie telefou z Androidem. Na dole ekranu w aplikacji lub na stronie internetowej znajduje się nowa zakładka „Gry”. Klikniecie na wybraną pozycję przeniesie nas do sklepu Google Play, skąd docelowo można pobrać grę na swoje urządzenie. W tym momencie z usługi skorzystają posiadacze smartfonów opartych na systemie operacyjnym Google Android, ale Netflix już zapowiedział, że wersja usługi dla posiadaczy iPhone’ów jest w trakcie przygotowywania.

Lista tytułów dostępnych na start:

  • Card Blast
  • Shooting Hoops
  • Stranger Things 3: The Game
  • Stranger Things: 1984
  • Teeter Up

Co ciekawe, Netflix zapewnił, że gra w wybrane tytuły będzie możliwa – po ich ściągnięciu – także bez dostępu do internetu. Warto też wspomnieć o tym, że usługa nie będzie dostępna w profilach ustawionych jako dziecięce, dzięki czemu rodzice nie będą się musieli martwić, że ich pociechy mają dostęp do tytułów przeznaczonych dla dorosłych graczy.

Źródło: Netflix

 

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane