Poniedziałek , 26 Luty 2024

Garść nowości od Google: Pixel 5, 4a 5G, Chromecast z pilotem

   01.10.2020
Google podczas specjalnego eventu pokazało swoje sprzętowe nowości. Swiatło dzienne ujrzały swa nowe telefony Pixel, inteligentny głośnik pokryty materiałem i odświeżony Chromecast do którego dołączono pilota.
Google Pixel 5 jest nazywany "budżetowym flagowcem"

Od przedpremierowych plotek do informacji od samego Google przed wczorajszą premierą nie było zbyt wielu przecieków na temat tego, co pokaże amerykański gigant. Można się było spodziewać nowych smartfonów, okazało się, że koncern pokazał znacznie więcej

Pixel 5

Nowy smartfon wyposażono w procesor Snapdragon 765G, który obsługuje sieć 5G. Trochę dziwi, że nie zastosowano tu mocniejszego modelu 865, jak przystało na flagowca, ale jak widać Google ma swoje powody. Co ciekawe Google usunęło również moduł odpowiedzialny za odblokowywanie urządzenia twarzą – co jest potwierdzeniem, że w poprzedniej generacji ten układ nie działał zbyt dobrze, albo nie był dostatecznie bezpieczny. Pixel 5 wyposażono standardowo w czujnik linii papilarnych. Jeśli chodzi o ekran, to zwraca uwagę fakt iż nie ma on notcha (czyli wcięcia na aparat), zamiast tego jest otwór na samą kamerę. Sam 6-calowy wyświetlacz ma rozdzielczość 2340 x 1080 i częstotliwość odświeżania 90 Hz. W stosunku do poprzedniej generacji pojawiła się też bateria, która teraz ma pojemność 4000 mAh. Aparat smartfona składa się z 12-megapikselowych i 16-megapikselowych czujników rejestrujących zdjęcia z szerokich i ultraszerokokątnych obiektywów. Cena tego smartfona ma wynieść 699 dolarów.

Google Pixel 5

Google Pixel 5 oraz 4a 5G

Pixel 4a 5G

W tym nieco tańszym modelu (499 dolarów) także znajdziemy ten sam procesor Qualcomm Snapdragon 765G. Ma on też identyczne aparaty. Nie znajdziemy tu natomiast obecnej w droższym modelu funkcji bezprzewodowego ładowania Qi, wodoodpornośći i 90 Hz odświeżania ekranu. Jest natomiast gniazdko mini jack do słuchawek.

Chromecast

Największa zmiana w odświeżonym Chromecast to wyposażenie go w postulowanego przez użytkowników od dawna  pilota. Urządzenie otrzymało nowy, mocniejszy procesor, który umożliwia odtwarzanie treści 4K HDR z prędkością do 60 klatek na sekundę. Dodatkowo jest wsparcie dla Dolby Vision i dźwięku przestrzennego. Jeśli zaś chodzi o samego pilota, ma wbudowany mikrofon zapewniający szybki i łatwy dostęp do Asystenta. Gadżet wyposażono w przyciski Back, Home, Mute, Power i Input, a także dedykowany kontroler głośności. Zawiera również bezpośrednie skróty do aplikacji YouTube oraz Netflix.

Chromecast

Nowy Chromecast z pilotem

Głośnik Nest Audio

Google na prezentacji pokazał też nowy inteligentny głośnik o nazwie Nest Audio. Został on wyposażony 19-milimetrowy głośnik wysokotonowy i 75-milimetrowy głośnik niskotonowy. Zdaniem Google komponenty pozwalają Nest Audio na uzyskanie 75 procent głośniejszego dźwięku niż Google Home. Produkuje również o 50 procent więcej basów niż głośnik poprzedniej generacji. Ciekawą funkcją głośnika jest świecenie diod LED, które włączają się, gdy do niego mówimy. Cena ok. 100 dolarów.

Nest Audio

Nest Audio - inteligentny głośnik

Źródło: Google

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane