Sobota , 18 Maj 2024

Panasonic ES-LV67-A803. Test golarki z 5 ostrzami i trymerem

   14.04.2021
Codzienne golenie - łatwe i efektywne, zarówno na mokro jak i na sucho? Przez ostatnie tygodnie sprawdzaliśmy „w akcji” golarkę Panasonic ES-LV67-A803, którą wyposażono w dedykowany czujnik wykrywający grubość zarostu i dostosowujący do tego szybkość pracy ostrzy. Oto nasze wrażenia z użytkowania tego urządzenia.
Recenzja golarki Panasonic ES-LV67-A803

Panasonic ES-LV67-A803: co w zestawie?

Golarka Panasonic ES-LV67 to urządzenie, które skonstruowano tak, by efektywnie i jednocześnie najłagodniej golić każdy zarost. Jej głowica ma konstrukcję umożliwiającą precyzyjne dostosowanie się do kształtu twarzy, a wbudowane czujniki w trakcie golenia wykrywają grubość zarostu, dzięki czemu moc silnika jest stale dopasowywana do napotkanego oporu. Efekt: przekłożenie na duży komfort golenia.

Wraz z golarką, prócz zasilacza nabywca znajdzie w zestawie także poręczne etui, nasadkę zabezpieczającą na głowicę, olej do konserwacji ostrzy oraz niewielką szczoteczkę do czyszczenia folii.

Golarka wykonana jest z tworzywa sztucznego które dobrze przylega do dłoni, sama rękojeść ma chropowatą fakturę oraz specjalne występy zapewniające pewny uchwyt nawet w wilgotnym otoczeniu (chociażby pod prysznicem).

Panasonic ES-LV67 - zestaw

Panasonic ES-LV67 - zestaw

Technikalia golarki Panasonic ES-LV67-A803

 • ilość ostrzy: golarka 5-ostrzowa,
 • typ silnika: silnik liniowy o szybkości 14 000 cykli na minutę,
 • cięcie poprzeczne: 70 000 cykli na minutę,
 • ostrze wewnętrzne polerowane przy zastosowaniu nanotechnologii, ostrza wewnętrzne o kącie natarcia 30°,
 • czujnik golenia,
 • częstotliwość pracy czujnika zarostu: czujnik zarostu (automatyczny), bada zarost 220 razy na sekundę,
 • golenie na mokro,
 • czas ładowania: 1 h,
 • czas pracy: 50 min,
 • napięcie zasilania: 100–240 V,
 • rodzaj ostrzy: foliowe,
 • wymiary golarki: (wys. × szer. × gł.) 17 × 7,5 × 6 cm,
 • ciężar golarki: ok. 200 g.

Korzystanie z golarki ES-LV67-A803

Ważną cechą golarki jest to, że wyposażono ją w czujnik, który 220 razy na sekundę sprawdza grubość zarostu we danym miejscu, co pozwala urządzeniu regulować prędkość działania silnika, tak by uzyskać moc optymalną do skutecznego golenia. Obroty silnika mogą być korygowane automatycznie nawet 14 razy na sekundę, co sprawia, że mamy tu jedną z najszybciej reagujących na miejscowe zmiany długości zarostu golarkę, jaka można znaleźć w sklepach.

Kolejnym atutem golarki Panasonic ES-LV67-A803 jest wydajny silnik. Działa on w oparciu o mocne magnesy neodymowe, dzięki temu dostarcza sprzętowi moc, którą systemy tego urządzenia są w stanie przerobić na aż 70 tys. cykli cięcia na minutę.

Efektem technicznych usprawnień jest niezwykle dokładne i szybkie golenie. Warto przy okazji wspomnieć, że Panasonic poddawał tę golarkę bardzo rygorystycznym testom – warunkach laboratoryjnych ostrza musiały skutecznie ścinać miedziane druciki zamiast włosków. Takie siłowe wręcz testy pozwoliły stworzyć golarkę, która pozwala na skuteczne i dokładne golenie niezależnie od rodzaju i grubości zarostu, jaki chcemy ściąć.

Panasonic ES-LV67 - głowica golarki

Panasonic ES-LV67 - głowica golarki

Panasonic ES-LV67-A803: system precyzyjnych ostrzy

Na system ostrzy testowanej przez nas golarki Panasonic składa się kilka współpracujących elementów:

 • ostrze grzebieniowe Quick Silt, odpowiedzialne za wstępne golenie najdłuższych włosków, z powodzeniem zbiera nawet zarost ułożony w różnych kierunkach;
 • 2x folia Quick Lift, która jest w stanie podnosić nawet płasko leżące włoski na szyi i podbródku;
 • 2x folia wykańczająca, która dokładnie ścina dłuższe włoski, folia ta jest wyjątkowo cienka, ma tylko 41 mikrometrów grubości.

Komplet ostrzy jest zamocowany w ruchomej głowicy Multi-flex 16D, która może się poruszać w 16 kierunkach, co zapewnia jej dokładne dopasowanie się do kształtu twarzy użytkownika.

Nanotechnologia użyta do polerowania ostrzy

Panasonic podaje, że ostrza testowanej przez nas golarki zostały wykonane z wykorzystaniem tradycyjnych japońskich technik produkcji samurajskich mieczy, a w procesie wykończenia są one jeszcze dodatkowo polerowane z wykorzystaniem nanotechnologii, przez co staja się jeszcze ostrzejsze. Ostrza te w czasie pracy mają kąt natarcia 30 stopni, dzięki czemu ich efektywność jest wysoka nawet w miejscach takich jak podbródek, gdzie golenie klasyczną golarką trwałaby znacznie dłużej.

Panasonic ES-LV67-A803: jak się sprawowała podczas testów?

Golarka Panasonic, którą testowaliśmy - jak się okazało - jest urządzeniem bardzo dobrze spełniającym swoje zadania. Pozwala na precyzyjne, szybkie i komfortowe golenie. Bardzo przydaje się wbudowany trymer, który umożliwia podgalanie oraz modelowanie brody i wąsów bez konieczności użycia dodatkowych końcówek lub osobnych urządzeń.

Panasonic ES-LV67 - trymer w położeniu zamkniętym

Panasonic ES-LV67 - wbudowany trymer w położeniu zamkniętym

Ruchoma głowica golarki wyposażona w system 16D łatwo dopasowuje się do kształtu twarzy, na skutek czego precyzyjne ostrza docierają nawet do trudno dostępnych miejsc. To, że urządzenie to posiada aż 5 ostrzy przynosi wymierne efekty – równo i gładko idzie ścinanie zarostu, zarówno gdy jest delikatny i cienki jak i wtedy, kiedy jest twardy oraz gruby. Sprzęt ten świetnie sobie radzi z goleniem leżącego zarostu - samodzielnie go podnosi i ścina.  

Jak już wcześniej wspomniałem, silnik golarki potrafi na bieżąco dopasowywać szybkość działania z pomocą czujnika zarostu, dzięki czemu w każdym momencie golenia ostrza pracują z odpowiednią prędkością i siłą. Golarka nie szarpie ani nie ciągnie za włoski.

Ważną, przydatną cechą tej golarki jest też bardzo krótki czas ładowania – do pełnego napełnienia akumulatora potrzeba ok. godziny, co przekłada się na 50 minut nieprzerwanej pracy. Jako że przeciętne poranne golenie nie trwa zwykle więcej niż kilka minut, jeden cykl ładowania zapewnia użytkownikowi przynajmniej kilka sesji golenia. Urządzenie ma też tryb szybkiego ładowania – w kilka minut doładujemy je tak, by było gotowe do pojedynczego użytku. Kontrolka naładowania akumulatora znajduje się pod przyciskiem aktywującym golenie, na wbudowanym tam wyświetlaczu.

Panasonic ES-LV67-A803 nie rozładuje się przypadkiem w podróży. Sprzęt ma wbudowaną blokadę podróżną (nie włączy się w torbie ani walizce), jest też w stanie pracować pod różnymi napięciami (100-240 V), co powoduje, że sprawdzi się tam, gdzie w gniazdkach spotkamy napięcie inne niż 240 V.

Ważną z punktu widzenia użytkownika cechą golarki Panasonica jest to, że sprzęt ten bardzo łatwo utrzymać w czystości. Głowicę można bezpiecznie płukać pod bieżącą wodą. Jeśli użytkownik to preferuje, można z jej pomocą w pełni bezpiecznie i efektywnie golić się także i na mokro.

Panasonic ES-LV67 - korpus z wyświetlaczem

Panasonic ES-LV67 - korpus z wyświetlaczem

Podsumowanie

Testowana przez nas golarka Panasonic ES-LV67-A803 to sprzęt warty uwagi i godny polecenia. Posiada szereg zaawansowanych technologii, np. czujniki rodzaju zarostu zwiększające komfort golenia. Najważniejsze jest jednak to, że sprzęt ten goli skutecznie i bardzo precyzyjnie.

W czasie testów urządzenie to świetnie sobie radziło zarówno przy goleniu na sucho jak i przy wykorzystaniu pianki. Wielokierunkowa głowica sprawnie dopasowywała się do kształtu twarzy, zapewniając dokładność golenia i łatwe dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Warta odnotowania jest też zintegrowana w jednej obudowie funkcja trymowania. Wbudowany przycinak zarostu pozwala szybko, bez zakładania osobnych końcówek dokonać stylizacji zarostu – przyciąć zarówno bokobrody, wąsy jak i wyrównać krawędzie zarostu na całej twarzy. Wystarczy kliknąc na przycisk z tyłu korpusu.

W cenie ok. 550 zł użytkownik otrzymuje sprzęt zaawansowany technologicznie, solidny, który po prostu sprawnie i szybko goli.

Zalety

 • szybkie, wydajne i precyzyjne golenie,
 • nowoczesna konstrukcja, ostrza polerowane przy użyciu nanotechnologii,
 • dopasowanie do kształtów twarzy,
 • szybkie ładowanie,
 • solidny uchwyt.

Wady

 • trymer bez regulacji długości strzyżenia.

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane