Niedziela , 29 Styczeń 2023

Google będzie drukować cyfrowe zdjęcia użytkowników?

   03.02.2020
Google ma nowy pomysł. Chce użytkownikom drukować ich zdjęcia. Choć cyfrowa fotografia ma swoje liczne zalety – prace trzymane na dyskach twardych komputerów i smartfonów nie są podatne na fizyczne zniszczenia, łatwo je też przesyłać znajomym, to jednak gigant z USA podejrzewa, że przynajmniej część z nas chciałaby mieć też coś więcej niż tylko obrazek na ekranie urządzenia.
Fot. Pixabay

I właściwie na tym kończy się zwyczajna logika. Google nie chce nam bowiem zaoferować kolejnej prostej usługi wydruku (co zresztą już dziś możemy zrobić u partnerów zewnętrznych), ale coś zupełnie innego. Chce byśmy wykupili abonament – subskrypcję serwisu Photos (czyli chmury w której można przechowywać swoje fotografie) w wysokości 8 dolarów miesięcznie, w zamian za to – prócz miejsca na własne prace – otrzymamy prezent: co miesiąc specjalne algorytmy Google dokonają przeglądu naszych prac i wybiorą kilka do wydruku a następnie nam je wyślą…

Użytkownik bez wpływu na to co zostanie wydrukowane

Przyznacie, że to trochę zaskakujące. Trzeba będzie płacić abonament, a w zamian dostaniemy co miesiąc porcję wydruków zdjęć, których nawet sami nie wybierzemy! Być może jednak amerykański gigant dobrze to przemyślał, a sama losowość (choć nie wiemy jaki klucz zastosuje tu Google) nada tej usłudze pewnego waloru i uczyni ją ciekawą.

Źródło: 9to5Google

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane