Piątek , 23 Luty 2024

Google zapowiada: Chromebooki będą objęte aktualizacjami nawet 8 lat

   22.01.2020
Choć wszyscy znamy Google z mobilnego systemu Android i najpopularniejszej wyszukiwarki, to nie jest to jedyna działalność giganta. Tworzy on też system Chrome Os dla notebooków i teraz poprzez wydłużenie okresu wsparcia dla urządzeń pracujących pod jego kontrolą, chce skusić do ich zakupu nowych użytkowników.
Długie wsparcie dla Chromebooków Google. Fot. Pixbay

Wygląda na to, że Google zrozumiało jakie błędy popełniono w dystrybucji Androida. Powodowały one iż kolejne wersje systemu - mimo iż są znacznie stabilniejsze od poprzednich, producenci smartfonów niechętnie instalowali na swoich urządzeniach (a już w szczególności nie spieszyło się im z aktualizacjami). Z nowymi Chromebookami ma być inaczej, te które trafią do sklepów w 2020 i później, otrzymają od amerykańskiego giganta solidne wsparcie, w przypadku modeli Lenovo 10e i Acer Chromebook 712 ma to być nawet 8 lat pełnej obsługi i gwarantowanych aktualizacji.

Dłuższe wsparcie dla nowych Chromebooków

Na razie nie wiadomo czy inne modele także otrzymają tak długi okres wsparcia , ale jest to prawdopodobne, zwłaszcza w przypadku kolejnych świeżych modeli Chromebooków wchodzących na rynek .

Źródło: gsmarena

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane