Sobota , 28 Listopad 2020

Tesla otwiera swój pierwszy salon w Warszawie?

Kilkadziesiąt godzin temu sieć obiegła informacja, że po aktualizacji oprogramowania pokładowego w samochodach Tesla, w menu pojawiła się możliwość wyboru języka polskiego. Choć sam koncern zagadkowo milczy, może to oznaczać, iż był to jedynie pierwszy krok firmy Elona Muska przed wejściem na polski rynek.
Tesla wreszcie zawita do Polski? Fot. Tesla

Dotychczas polscy użytkownicy samochodów elektrycznych Tesla mieli spory problem – jeśli z autem zaczynało się dziać coś nieprzewidywalnego. W Polsce nie było bowiem ani oficjalnego sklepu marki, ani nawet autoryzowanego centrum obsługi, co powodowało, że awaryjne samochody trzeba było wywozić na przeglądy za granicę, co wydłużało czas realizacji napraw. Nie można też było nigdzie oficjalnie kupić auta tej marki.

Wiele wskazuje na to, że teraz wszystko to się zmieni, gdyż pojawiła się polskojęzyczna wersja strony koncernu i co ciekawe w ustawieniach witryny można znaleźć polską lokalizację firmy – usytuowaną w Warszawskiej dzielnicy Wilanów. Na razie nie wiadomo, czy będzie to salon, czy też jedynie jakiś niewielki punkt obsługi, jest tam jednak (przynajmniej teoretyczna) możliwość umówienia się na jazdę próbną, co sugeruje, ze chodzi to o coś więcej niż jedynie punkt konsultacyjny.

Tesla Motors

Co ciekawe , na polskiej stronie pojawiły się też ceny nowych aut wyrażone w złotówkach:

  • Model 3 w podstawowej wersji z napędem na tylne koła – 195490 zł
  • Model S w wersji podstawowej – 360490 zł
  • Model X startuje od 385490 zł

W ramach witryny można też dokonywać konfiguracji zamawianych pojazdów – są opcje wyboru koloru, dodatkowego wyposażenia – zarówno kół jak i wnętrza, jest też możliwość dokupienia „pełnej zdolności do samodzielnej jazdy”, na co przy modelu X należy wyłożyć ok. 39000 zł.

Strona podaje też możliwe terminy dostaw – tu pojawia się listopad, a także przewiduje możliwość sprzedaży aut – prócz gotówki także i w leasingu.

Źródło: Tesla

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane