Środa , 23 Czerwiec 2021

Zwijany TV LG OLED R1 już w Polsce

   14.04.2021
Pokazany – jeszcze jako koncepcja, zwijany telewizor LG będzie można kupić w Polsce. Znamy jego niemałą cenę.
Pierwszy konsumencki telewizor ze zwijanym ekranem będzie można kupić w Polsce

Gdy podczas targów CES w 2019 roku po raz pierwszy pokazano prototypowy telewizor ze zwijanym ekranem, wzbudził on spore zainteresowanie gości imprezy. Urządzenie już w następnym roku trafiło do normalnej sprzedaży w Korei, Gdzie zresztą dość szybko zdobyło stosunkowo dużą – jak na swoja cenę - popularność.

LG OLED R1. Pierwszy seryjny zwijany TV

Telewizor będzie sprzedawany w komplecie ze specjalnym stolikiem, który pełni też funkcję schowka zwanego ekranu. Elastyczny ekran o przekątnej 65 cali można swobodnie zwijać. Może on działać w trzech trybach: pierwszym, gdy cały ekran jest rozwinięty. Drugim, gdy rozwinięta jest tylko część ekranu i na tym fragmencie wyświetlane są powiadomienia lub na przykład interfejs odtwarzacza muzycznego. W trybie trzecim schowany jest cały ekran, lecz nadal można korzystać ze wszelkich funkcji audio. Jakość dźwięku powinna być bardzo wysoka, gdyż znajdziemy tam system głośników 4.2. o mocy 100 W z Dolby Atmos.  W wersji dostępnej w polskich sklepach (sieć Media Expert), sam stolik, wykonany ze szczotkowanego aluminium będzie miał kolor srebrny.

Sam elastyczny, 65 calowy wyświetlacz jest wręcz naszpikowany nowoczesnymi technologiami. Posiada rozdzielczość 4K, HDR, 100 Hz odświeżanie. Wykonany został w technologii OLED.

TV LG OLED R1

Cena może przyprawić o zawrót głowy

Kilka słów warto poświęcić cenie urządzenia. Jak większość z was się zapewne domyśla, nie będzie to urządzenie tanie. Telewizor ma kosztować bowiem ponad 440 tys. zł. Tak to nie pomyłka prawie pół miliona za domowy sprzęt oglądania filmów i telewizji. Warto mieć jednak świadomość, że nie jest to sprzęt dla zwykłego widza. Jest to urządzenie dla zasobnych pasjonatów nowych technologii, jest zresztą bardzo prawdopodobne, że kolejne generacje tego sprzętu będą dość szybko tanieć. Co ciekawe, telewizora nie można nabyć od ręki. Na realizację zamówienia trzeba będzie poczekać około 120 dni. Podejrzewamy, że chętni się jednak znajdą.

Źródło: LG

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane