Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Chrome to najczęściej wybierana przeglądarka internetowa w Polsce (na świecie zresztą także). Sekretem jej popularności są ogromne możliwości, w końcu stworzyło ją Google, szybkość działania oraz prostota obsługi. W tym materiale pokażemy, że program ten potrafi znacznie więcej niż tylko znajdować adresy internetowe i realizować proste wyszukiwania.
Nasz smartfon uruchamia w tle, często w ogóle bez naszej wiedzy, wiele procesów i aplikacji, a przy okazji zbiera o nas sporo różnych informacji. Tymczasem nie zawsze jest to uzasadnione, zawłaszcza, że w Androidzie część z tego typu funkcji i ustawień „monitorujących” pożera duże ilości energii. Jeśli chcemy mieć więcej prywatności oraz dłużej działające (na jednym ładowaniu) urządzenie, warto w nim przeprowadzić porządki.
Skróty klawiaturowe na komputerach, dzięki którym można wykonywać wiele zadań znacznie szybciej niż przy użyciu myszy, to jedna z najbardziej lubianych i jednocześnie najprzydatniejszych funkcji zarówno w Windows, jak i macOS. Mało kto jednak wie, że swoje własne, także bardzo użyteczne skróty ma też serwis YouTube, z którego codziennie korzystają setki milionów ludzi. W tym materiale pokażemy te najciekawsze.
Znacząca część użytkowników Androida omija zaawansowane ustawienia swojego telefonu. Zwykle poruszamy się wytyczonymi przez producenta ścieżkami i schematami, co ma swoją zaletę: tak jest najwygodniej i jednocześnie najbezpieczniej. Omijają nas jednak wtedy ustawienia, które pozwalają skorzystać z pełni możliwości posiadanego urządzenia. Do takich opcji należy właśnie debugowanie USB. W tym tekście przyjrzyjmy się tej mało znanej funkcji smartfonów z Androidem, rozważmy też zalety i wady jej używania.
Aplikacja Mapy Google od lat króluje wśród darmowych programów do nawigacji, a mimo to niewielu użytkowników zna jej wszystkie pomocne funkcje. Częścią z nich Google się po prostu przesadnie nie chwali, a szkoda, bo niektóre z nich zdecydowanie mogą pomóc w szybszym dotarciu do celu. Wybraliśmy kilka naszym zdaniem najciekawszych i faktycznie najbardziej przydatnych.
Smartfony odgrywają bardzo ważną rolę w naszym codziennym życiu, dlatego ich bezpieczeństwo to temat, na który powinniśmy zwracać szczególną (i coraz większą uwagę), zwłaszcza że zagrożeń stale przybywa. W pamięci telefonu znajduje się bowiem zwykle wiele naszych prywatnych danych i to od ich należytej ochrony zależy, czy nie wpadną w niepowołane ręce. W tym tekście przypominamy to, o czym należy w tym zakresie zawsze pamiętać.
Android – dzięki ogromnej popularności smartfonów z tym systemem – stał się w ostatnich latach największą platformą oprogramowania na Ziemi. Jednym z efektów takiego stanu rzeczy jest to, że powstało z myślą o nim bardzo wiele świetnych aplikacji, niestety większość z nich nie jest standardowo dostępna na inne platformy. W tym tekście wyjaśniamy, że przynajmniej część aplikacji z telefonu da się jednak uruchomić na komputerze, podpowiadamy też jak to zrobić.
Ilość danych lokalizacyjnych (i nie tylko), które udostępniamy niemal codziennie firmom takim jak Google, jest wprost ogromna. W przeszłości użytkownicy smartfonów z Androidem mogli mieć w związku z tym wiele obaw, na szczęście teraz giganci dostarczający oprogramowanie zapewniają lepsze funkcje prywatności, a te dają użytkownikom większą kontrolę nad ustawieniami śledzenia lokalizacji. W tym artykule przybliżymy różne kroki, za pomocą których zapewnimy sobie większą ochronę własnych danych.
Doradzamy jak szybko odzyskać cenne miejsce z dysków na komputerze z zainstalowanym systemem Windows. Może się to przydać, zwłaszcza że pojemność dostępnych SSD jest nadal dość ograniczona (szczególnie w relacji do cen tych urządzeń), a system z większą ilością wolnego miejsca działa po prostu lepiej. Wolne miejsce przyda się też na prywatne i ważne pliki.
Systemy z rodziny Windows mają szereg niezaprzeczalnych zalet, ale mają też wady. Od wersji 8 zarządzanie nimi odbywa się z kilku odseparowanych miejsc, co zwłaszcza bardziej zaawansowanym użytkownikom, którzy chcieliby mieć wszystkie ważne ustawienia pod ręką, może przeszkadzać. Na szczęście da się to w dość prosty sposób obejść i wszystkie kluczowe ustawienia systemu zgromadzić w jednym folderze. Jak? Uruchomić tryb God Mode.
Jak to zrobić?
Aplikacje