Sobota , 28 Listopad 2020

To już dziś. Polska premiera Play Station 5

Kilka dni później niż w Japonii czy USA ale w końcu jest. Najnowszej generacji, oczekiwana od lat konsola do gier Play Station 5 będzie dziś miała swoją polską premierę.
Premiera nowych konsol to jedno z największych wydarzeń tego roku w świecie cyfrowej rozrywki

Tym razem sprzedaż ma być prowadzona głównie w sieci, pierwsze zamówienia są już przyjmowane od godziny 10.

Od premiery konsol do gier poprzedniej generacji minęło już 7 lat. To – jak na świat urządzeń elektronicznych, zwłaszcza komputerów, którymi de facto są konsole czas długi. Tym bardziej wyczekiwane były nowe modele, które mają być pod wieloma względami przełomowe. Zastosowano w nich najnowsze rozwiązania technologiczne – nowe procesory AMD i układy graficzne tego samego producenta, które mają zapewnić rozrywkę na najwyższym poziomie i przynieść gry next-gen, wyciskające maksimum z nowego sprzętu.

Oczywiście samej premierze konsol towarzyszy też debiut całego zestawu startowego gier na nią przeznaczonych. Będą to na przykład Spider-Man: Miles Morales i Demon’s Souls, Assassin’s Creed Valhalla, Call of Duty: Black Ops Cold War, Watch Dogs: Legion oraz Observer: System Redux. Pełne możliwości nowych konsol poznamy pewnie dopiero w przyszłym roku, kiedy deweloperzy w pełni poznają możliwości tego sprzętu.

Do sklepów trafią dziś 2 odmiany nowej konsoli. Wersja „Digital Edition”, bez napędu optycznego w cenie 1849 zł (instalacja gier wyłącznie przez Internet), oraz 2299 zł z takim napędem.

Źródło: opracowanie własne

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane