Sobota , 16 Styczeń 2021

Sony wycofuje grę Cyberpunk 2077 ze swojego sklepu dla użytkowników konsol

Kilka dni po premierze Cyberpunka 2077 CD Projekt Red ma poważne kłopoty. Sony zdecydowało się wycofać grę ze swojego sklepu PlayStation Store.
Cyberpunk 2077 miał być najlepszą grą roku

Konsolowi gracze to znaczna część rynku cyfrowej rozrywki. Są wiernymi klientami i kupują dużo tytułów, które są zwykle droższe niż te wydawane na PC. Dlatego niemal każdy liczący się twórca gier, tworzy także wersje swoich tytułów z przeznaczeniem właśnie na konsole (czasem też na konsolową wyłączność). Przed premierą jednej z najbardziej oczekiwanych gier roku – Cyberpunka 2077 – było dokładnie tak samo. Gra została zapowiedziana zarówno na PC jak i konsole PlayStation od Sony oraz Xbox Microsoftu.

Cyberpunk 2077 - wersja konsolowa zaskoczyła złym wyglądem i ilością błędów

Niestety szybko po premierze okazało się, że gra na konsolach poprzedniej generacji prezentuje się i działa dużo gorzej niż na zwykłych komputerach. Wielu graczy poczuło się zawiedzionych tą sytuacją. I choć wiadomo było, że nowy tytuł nie może wyglądać tak samo na PC z kartami graficznymi z Ray Tracingiem i na 7-letnich konsolach, to jednak nikt nie spodziewał się, że będzie aż tak słabo. Faktycznie, to jak radzi sobie Cyberpunk na Play Station 4 czy poprzedniej konsoli Microsoftu jest zadziwiająco słabe i rodzi pytania jak gra w tym stanie niedopracowania (która na mocnych komputerach wygląda przecież bardzo dobrze), w ogóle mogła być wypuszczona do sprzedaży w tym segmencie rynku.

Sony wycofuje grę ze swojego sklepu

W tej sytuacji – jak widać – Sony podjęło decyzję właściwie bezprecedensową. Postanowiono całkowicie wycofać tytuł ze sprzedaży w sklepie elektronicznym. Już wcześniej fatalne recenzje użytkowników konsol przyczyniły się do nadwyrężenia reputacji CD Projekt Red (w tym potężnego tąpnięcia na giełdzie), ta decyzja z pewnością nie pomoże w odbudowaniu prestiżu. Deweloper obiecuje oczywiście poprawki i patche do samej gry, ale wielu ekspertów powątpiewa, czy uda się naprawić aż tak poważne błędy w krótkim czasie.

Sony nie tylko wstrzymało sprzedaż, ale też zaproponuje wszystkim nabywcom możliwość zwrotu pieniędzy za już zakupiony produkt.

Oświadczenie CD Projekt Red

Sam CD Projekt Red wydał w tej sprawie następujące oświadczenie:

"Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Spółka”) przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment (dalej jako “SIE”) dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store. Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami SIE dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu. Wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców. Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od Spółki. Zarząd Spółki zdecydował o podaniu w/w informacji do wiadomości publicznej w formie raportu bieżącego w związku z potencjalnym znaczeniem tej informacji dla decyzji inwestycyjnych inwestorów.”

Źródło: Sony

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane