Wtorek , 20 Październik 2020

Mio Cyclo Discover – ciekawa nawigacja dla rowerzystów

Coraz chętniej jeździmy na rowerach. Szczególną popularność zdobywa ostatnio weekendowa turystyka. Dla fanów dwóch kółek firma Mio przygotowała z tego powodu serię interesujących, dedykowanych nawigacji rowerowych Mio Cyclo Discover.
Turystyka rowerowa z GPS jest bezpieczniejsza

Pogoda sprzyja, dlatego sezon rowerowy rozpoczął się w tym roku już w calym kraju. Fanów trekkingu możemy spotkać już nie tylko w mieście jadących do pracy czy sklepu. Od kilku lat rowerzyści goszczą także i na odleglejszych szlakach oraz trasach zdala od zgiełku wielkich miast.

Rower z nawigacją

Infrastruktura rowerowa w Polsce  bardzo szybko się rozwija, Świadczy o tym chociażby rosnąca popularność bikepackingu, czyli krótkich wycieczek rowerowych. Zmęczeni korkami Polacy coraz chętniej decydują się, by zabrać kilka najpotrzebniejszych rzeczy i spędzić wolny czas aktywnie na rowerze. Rosnące zainteresowanie bikepackingiem powoduje, że szukamy rozwiązań, które ułatwią taką formę relaksu. Dowodem na to jest rosnąca popularność rowerów Gravelowych, trekkingowych, turystycznych oraz rowerów elektrycznych.

Wpisując się w ten trend firma Mio postanowiła stworzyć serię nawigacji rowerowych ,,Discover”, dedykowanych wszystkim miłośnikom  turystyki rowerowej, bikepackingu oraz hikkingu. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom użytkownicy urządzenia zaplanują, zarchiwizują i udostępnią trasę dla przyjaciół. Na uwagę zasługuję również fakt, że na użytkowników czekają preinstalowane mapy całej Europy.

W wyższych modelach producent zadbał, by  urządzenie łączyło się  bezprzewodowo i wyposażył je w WiFi oraz Bluetooth.  Dodatkowo seria jest w pełni zsynchronizowana z najpopularniejszymi aplikacjami dedykowanymi turystyce rowerowej - Komoot i RoteYou. Połączenie z autorskim oprogramowaniem Mio Share sprawia, iż rowerzyści w końcu mogą schować swój smartfon do kiszeni. Dzięki RoteYou, użytkownicy uzyskają dostęp do ponad 2 milionów gotowych tras z całej Europy. Wśród nich znajdują się szlaki miejskie, górskie, motorowe, czy te dedykowane miłośnikom pieszych wędrówek, a nawet przeznaczone do jazdy konnej. Dzięki Komoot. użytkownik planując trasę może dostosować ją do posiadanego roweru, preferowanej nawierzchni, kąta nachylenia trasy, czy czasu jaki ma przeznaczony na dany przejazd. W serii Discover można również samemu wgrywać posiadane mapy i trasy. Jest to możliwe dzięki obsłudze przez urządzenie plików GPX oraz aplikacji Mio Share.

Mio Discover

Funkcjonalne i zaskakujące

To, co wyróżnia nową serię nawigacji rowerowych Mio Cyclo Discover to nowe podejście do tego typu urządzeń. Wyposażenie ich w nowe funkcję sprawia, że wycieczki rowerowe nabierają innego wymiaru. Jedną z nich jest funkcja ,,Surprise Me”, dzięki której odkryjemy nieznane wcześniej zakątki swojej okolicy. Za jej pomocą możemy pozbyć się poczucia rutyny, które zazwyczaj narasta w trakcie sezonu rowerowego. Jest ona najczęściej spowodowana przez pokonywanie ciągle tej samej trasy. Wystarczy, że za pomocą „Surprise Me” określisz odległość jaką chcesz przebyć lub czas jaki masz przeznaczony na daną wycieczkę, a Mio Cyclo Discover wyznaczy 3 różne trasy, które pozwolą na nowo odkryć na pozór znane przez Ciebie miejsca.

Nie przegapisz ważny chdla siebie  miejsc

Bardzo często podczas przejażdżek lubimy odwiedzać miejsca, w których już kiedyś byliśmy. Nie jest ważne czy to mały przydrożny sklep, lokalna atrakcja turystyczna, punkt POI - wystarczy, że przed wyjazdem współrzędne tych punktów wprowadzimy do naszego urządzenia, a za sprawą „NeverMiss” nasze Mio Cyclo uwzględni je w planowaniu trasy.

Dwa ciekawe modele

 W lipcu w ramach serii Cyclo Discover firma Mio zaprezentuje dwa modele Mio Cyclo Discover oraz Mio Cyclo Discover Plus.

Nawigacja Mio Cyclo Discover to niewielkie, wodoodporne urządzenie, które dzięki wbudowanej baterii może nam towarzyszyć w podróży przez niemal 10 godzin. Nawigacja posiada czytelny, 3,5” kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 320x480pix Urządzenie ma wbudowaną bazę punktów POI, lokalizacji oraz możliwość personalizacji ekranu.

Kolejnym urządzeniem z rodziny Cyclo Discover jest Mio Cyclo Discover Plus, który jest rozbudowaną wersją powyższego modelu. Charakteryzuje się większym 4” wyświetlaczem o rozdzielczości 360*600pix, zaś bateria pozwala pracować urządzeniu nawet do 15 godzin.

Mio Discover Plus

Dodatkowo Mio Cyclo Discover Plus posiada system informacji o utrudnieniach na drodze, przekaże nam informacje o tym, na jakiej wysokości nad poziomem morza się znajdujemy. Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth na swoim ekranie poinformuje nas o przychodzących na nasz smartfon połączeniach, wiadomościach SMS, czy komunikatów z portali społecznościowych jak Facebook, Twittter lub komunikator WhatsApp.

Mio Discover można będzie kupić u partnerów handlowych w cenie 1049, natomiast model Mio Discover Plus będzie dostępny w cenie 1499 zł.

Źródło: Mio, materiały prasowe

 

KOMENTARZE (1) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

11 sierpnia 2020 o 15:36

Rob

Radzę sprawdzać czy ma mapę Polski. Oszuści. Jak kupisz sobie nawigację w innym kraju to nie masz mapy Polski i nie masz możliwości jej wgrania. Złodzieje. Korzystają z darmowych map w swoich urządzeniach .Teraz to nazywają polityką firmy. Nigdy nie kupię nic tej firmy . Garmin to jest marka. Tajwan niech sobie naciąga chińczyków. Cena też z kosmosu. Wolę dołozyć 200 zł i mieć nawigację z najwyższej półki a nie jakiegoś azjatę.

Najczęściej czytane