Sobota , 31 Październik 2020

Inteligentna waga dla aktywnych fizycznie? Garmin właśnie pokazał kolejną wersję takiego urządzenia

Znany z produkcji niezłych smartwatchy i nawigacji Garmin pokazał właśnie urządzenie Index S2, czyli inteligentną wagę z rozbudowanymi funkcjami smart. Firma adresuje ten model wagi szczególnie aktywnie uprawiającym sport, ale też każdemu, kto dbają o kondycję i chce mieć kontrolę nad własną sylwetką.
Wagi Garmin pozwalają łatwo ocenić wskaźniki organizmu

Index S2 to waga która potrafi zdecydowanie więcej niż przeciętne tego typu urządzenie z naszych domów. Jest tam na przykład wbudowana funkcja wyznaczania trendu wagowego. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć fałszywych wniosków z codziennych wahań wagi, gdyż te są rejestrowane i oceniane w dłuższym okresie. Wykres wagi, który możemy zobaczyć obejmuje pomiary z ostatnich 30 dni.

Garmin Index S2 potrafi dostarczyć użytkownikowi cały szereg innych przydatnych danych, takich jak: wagę, procent tkanki tłuszczowej, BMI, masę mięśni szkieletowych, masę kości i procent wody w organizmie. Waga posiada nawet widżet z prognozą pogody, dzięki któremu można lepiej zaplanować ewentualny trening. To co jest wyświetlane na ekranie wagi można dopasowywać do własnych potrzeb.

Index S2

Co ważne, waga może być obsługiwana z poziomu aplikacji na smartfona. Urządzenie współpracuje bowiem z aplikacją Garmin Connect, w ramach której można nadzorować bieżące dane, ale też przeglądać wykresy i trendy dotyczące dnia, tygodnia, miesiąca i roku. Także w aplikacji można zdecydować jakie informacje mają się wyświetlać bezpośrednio na wyświetlaczu wagi. Garmin Index S2 pozwala na stworzenie 16 profili użytkowników na jednej wadze, korzystać z niej może więc cała rodzina.

Garmin wycenił swoje inteligentne urządzenie Index S2 na około 680 zł. Waga do sklepów trafi jeszcze w 2020 roku.

Źródło: Garmin

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane