Poniedziałek , 15 Lipiec 2024

Potężny Apple Mac Pro trafił do sklepów

   12.12.2019
Najpotężniejszy komputer w ofercie Apple trafił do sklepów. Jednostka przygotowana z myślą o profesjonalistach i bardzo wymagających użytkownikach posiada szereg możliwości konfiguracji i rozbudowy. Jak to u Apple bywa, nie zapomniano także o ciekawym wzornictwie nowej maszyny.
Wygląd i moc

Potężne komputery Apple Mac Pro - zapowiadane od kilku miesięcy wreszcie trafiły do sprzedaży. Jest to sprzęt, który powstał z myślą o profesjonalnych użytkownikach wymagających od stacji roboczej ponadprzeciętnej wydajności. Specyfikacja na stronie Apple precyzuje, że dostępne są warianty z 8-, 12-, 16-, 24- lub 28-rdzeniowym procesorem Intel Xeon W, kupujący może też samodzielnie wybrać ilość RAM (między 32 GB a 1,5 TB), a także dysk SSD o pojemności 256 GB – 4 TB (niebawem do 8 TB).

Nawet do 4 rdzeni graficznych

Osobny rozdział stanowi tu karta graficzna. W podstawowej konfiguracji kupujący otrzyma przeciętnie wydajny model Radeon Pro 580X, do wyboru jest jednak dużo potężniejszy akcelerator Radeon Pro Vega II, podwójny model Radeon Pro Vega II Duo a nawet dwa podwójne modele Radeon Pro Vega II Duo. Można też dokupić specjalną kartę Apple Afterburner, która przyspiesza dekodowanie materiałów ProRes i ProRes RAW w aplikacjach Final Cut Pro X czy QuickTime Player X. Podstawowa konfiguracja kosztuje ok. 28 tys. zł, gdy jednak rozbudujemy ją o najmocniejsze opcje i dostępne oprogramowanie trzeba będzie zapłacić aż 255 tys. złotych.

Tomasz Sławiński

KOMENTARZE (154) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

29 kwietnia 2020 o 20:14

Drozd Marta

Maszyna zajebista, ale cena niekoniecznie.

Najczęściej czytane