Środa , 23 Czerwiec 2021

KRUPS Intuition Preference +. Recenzja automatycznego ekspresu do kawy

   06.05.2021
Prawie nikt nie wyobraża sobie dnia bez dobrej kawy. Z tego powodu przetestowaliśmy ciśnieniowy ekspres do kawy marki KRUPS. Konkretnie nowy na rynku model Intuition Preference +. Werdykt: to warte uwagi, dobrze wyposażone urządzenie. Spełni ono oczekiwania największych koneserów kawy. Oto szczegóły naszej recenzji.
Test i recenzja ekspresu KRUPS Intuition Preference +

Ekspres KRUPS Intuition Preference + to urządzenie dla wielbicieli pysznej kawy, które wyróżnia na rynku połączenie możliwość cieszenia się niepowtarzalnym smakiem i aromatem parzonego napoju, z dużą funkcjonalnością a także łatwą, intuicyjną wręcz obsługą. Wszystkie funkcje sterowania skupiają się bowiem w dotykowym panelu Smart Screen – ekranie pozwalającym na dokładne i szybkie ustawienie rodzaju, mocy, wielkości porcji oraz innych ważnych przy parzeniu kawy parametrów. Dzięki temu ekspresowi dobrą kawę można samemu przygotować w kilku prostych krokach.

Jeśli zaś chodzi o wygląd ekspresu KRUPS Intuition Preference + to mamy tu do czynienia z urządzeniem prezentującym się bardzo nowocześnie. Wykonano je z materiałów wysokiej jakości, świetnie dopasowanych. Model który my testowaliśmy miał kolor grafitowy z elementami chromowanymi. W sklepach KRUPS znajdziecie też inne warianty: Krups Store (krups24.pl). Całość wykonano z wyglądającego solidnie tworzywa sztucznego i elementów metalowych. Szczególną uwagę zwracają stylistycznie dopasowane elementy błyszczące i matowe, ładnie wyglądają też zaokrąglenia krawędzi. Mamy tu do czynienia ze sprzętem prezentującym się wręcz designersko, bardzo eleganckim.

KRUPS Intuition Preference + dodatkowo wyposażony został w zestaw funkcjonalności, które sprawiają, że wydobycie z pełnego aromatu i smaku jest możliwe w każdym domu. Przy zachowaniu wygody użytkowania i łatwości obsługi.

Ekspres KRUPS Intuition Preference +: parametry techniczne

Testowany przez nas ekspres KRUPS miał wymiary 365 x 240 x 400 mm i ważył ok. 8,2 kg. Do tego należy doliczyć nieco miejsca z prawej strony na odłączany, stojący swobodnie (znajdujący się w zestawie) transparentny pojemnik na mleko. Z kolei wyjmowalny zbiornik na wodę o pojemności 3l został umieszczony z tyłu, i ładnie wbudowany w bryłę ekspresu. W pudełku z ekspresem znajdziemy także przeznaczony do zamontowania w pojemniku na wodę filtr.

Przy okazji technikaliów warto wspomnieć, że ekspres Krups parzy kawę pod ciśnieniem 15 bar a jego maksymalna moc to 1450 W.

Krups Intuition Preference +

KRUPS Intuition Preference +: zbiornik na kawę z regulatorem młynka

Ekspres KRUPS Intuition Preference +: Podstawowe funkcje

Quattro Force – Proces parzenia kawy i technologia działania ekspresu. Składają się nań 4 kroki:

 • Stalowy stożkowy szwajcarski młynek do kawy z 5 stopniową skalą mielenia ziaren - to możliwość optymalnego dopasowania wyników mielenia zarówno do osobistych preferencji użytkownika, jak i do gatunku oraz rodzaju zastosowanej kawy,
 • optymalne filtrowanie,
 • idealne ubicie zmielonej kawy przed zaparzeniem,
 • zautomatyzowany system czyszczenia, który sprawia, że ekspres jest gotowy do pracy w każdej chwili.

Przyjazny użytkownikowi, wbudowany system mleczny – w ekspresie przygotujemy kawę mleczną za jednym dotknięciem, dzięki automatycznemu systemowi spieniania mleka. Elementem zestawu jest stylowy pojemnik na mleko (o pojemności 600 ml). Specjalne gniazdo w dyszy pozwala połączyć go z ekspresem za pomocą elastycznej rurki. Już po parzeniu kawy z mlekiem pojemnik łatwo odłączyć i umieścić wraz z zawartością w lodówce. Wylewkę ekspresu możemy wypłukać dzięki automatycznemu programowi, trzeba jednak myć jej elementy również pod bieżącą wodą. To samo dotyczy wężyka spieniającego mleko: w zestawie znajdziemy specjalną przeznaczoną do tego szczoteczkę. 

Bezawaryjna praca – Ekspres ten posiada dwuletnią gwarancję. Firma zapewnia też co najmniej dziesięcioletni dostęp do nowych części zamiennych. Dzięki temu zarówno teraz, jak i w przyszłości nie będzie żadnych problemów z jego ewentualną naprawą. Producent dba też w ten sposób o czystość środowiska naturalnego - dłuższa eksploatacja oznacza mniej odpadów.

Krups Intuition Preference +

KRUPS Intuition Preference +: panel sterowania w formie dotykowego ekranu

Użytkowanie ekspresu KRUPS Intuition Preference +

Jak już wcześniej wspomniałem, wszelkie ustawienia oraz zarządzanie pracą  ekspresu użytkownik dokonuje poprzez czytelny, dotykowy ekran LCD. Po obu stronach wyświetlacza umieszczono dwa dotykowe przyciski funkcyjne. W lewym górnym rogu umiejscowiony został główny włącznik, po prawej stronie przycisk Home, dzięki któremu można w każdej chwili wrócić do początku menu, na dole znajdują się natomiast przyciski aktywujące profile użytkowników.

Łatwość obsługi tego ekspresu zawiera się już w jego nazwie. Nieprzypadkowo słowo „Intuition” sygnalizuje, że mamy tu do czynienia ze sprzętem bardzo łatwym, intuicyjnym wręcz w obsłudze. Teoria ta została podczas naszych testów potwierdzona przez praktykę. Użytkownik już od pierwszego włączenia ekspresu, krok po kroku dostaje na ekranie czytelne instrukcje informujące jaką czynność w danej chwili należy wykonać. Od razu po pierwszym włączeniu po zakupie wykonywane jest też dokładne czyszczenie hydrauliki.

Ważnym atutem ekspresu jest obszerny zbiornik na ziarna kawy, możemy tam wsypać do 250 g ziaren, co powinno wystarczyć na dłuższy czas. Pod pokrywą zbiornika umieszczono pokrętło grubości mielenia pozwalające na zastosowanie 5 ustawień. Mieleniem ziaren w tym ekspresie zajmuje się stalowy młynek żarnowy o dużej wydajności.

Korzystanie z wcześniej wspomnianego systemu mlecznego jest niezwykle proste. Przewód mleczny podłączamy do ruchomej dyszy. Nie zmarnuje się ani kropla mleka, gdyż po zaparzeniu kawy można po prostu odłączyć pojemnik od ekspresu i schować do lodówki. Ma to jeszcze tę zaletę, że gdy w ogóle nie używamy mleka cały system mleczny można schować i nie zajmuje on miejsca. Przy wbudowanych pojemnikach na mleko nie da się w podobny sposób zaoszczędzić miejsca na blacie.

Ustawienie wysokości samej dyszy można regulować w zależności formy naczynia w jakim przygotowujemy kawę. Maksymalna wysokość kubka lub szklanki to 14 cm od podstawy.

Sterowanie ekspresem KRUPS Intuition Preference +, dzięki zastosowaniu dotykowego ekranu bardzo przypomina używanie smartfona. Menu dobrze pomyślane, funkcjonalne i czytelne. By zaparzyć ulubioną kawę, wystarczy dotknąć jej grafiki na ekranie. Ekspres pozwala dopasować walory napoju – intensywność oraz objętość. Dodatkowo przy wybranych rodzajach napojów – jeśli jest taka potrzeba – możemy za pomocą jednego polecenia zaparzyć dwie filiżanki kawy czarnej oraz mlecznej jednocześnie, co jest niezwykle pomocne, gdy mamy gości.

Ekspres, który testowaliśmy ma także możliwość ustawiania temperatury czy twardości wody, odbywa się to jednak nie przed parzeniem każdej filiżanki jak w niektórych innych urządzeniach, a z pozycji ustawień globalnych w menu.

Krups Intuition Preference +

KRUPS Intuition Preference +: szuflada na skropliny

Pod dyszą dystrybutora umieszczono duży pojemnik na skropliny – jak w większości ekspresów ma on formę szufladki. Zbiornik na fusy jest osobny i wysuwa się go do przodu urządzenia (znajduje się po lewej stronie frontu). Można go łatwo wyjąć, co ważne jest na tyle głęboki, że przy wyjmowaniu nic z niego nie wysypiemy.

Krups Intuition Preference +

KRUPS Intuition Preference +: zaparzanie kawy

Bardzo ważną i przydatną w codziennym użytkowaniu cechą ekspresu Krups, jest możliwość ustawienia 2 osobnych profili. W obu z nich użytkownik może zapisać do 7 przepisów na napoje. Profile i przepisy można powiązać z kolorami podświetlenia – w tym celu należy przypisać je w menu. W efekcie można do osobistych preferencji dopasować zarówno sposób przygotowania napojów, ale także kolor podświetlenia urządzenia. Dzięki temu użytkownik zawsze wie, że przygotowuje „swoją” ulubioną kawę.

Wspomnieć warto jeszcze jednej cesze ważnej w codziennym użytkowaniu: ekspres Krups jest łatwy w obsłudze, ale też i cichy.

Ekspres KRUPS Intuition Preference +: jakość i rodzaje zaparzanej kawy

To na co zwraca uwagę każdy użytkownik ekspresu do kawy, to jakość zaparzanych w nim napojów. KRUPS Intuition Preference + prezentuje się pod tym względem niezwykle udanie. Aromat, niezależnie od tego jak ustawimy urządzenie, jest zawsze pełny i bogaty, a dzięki systemowi Quattro Force sprzęt ten wydobywa z ziaren doskonały i intensywny smak.

Menu rodzajów kawy, które możemy zaparzyć w tym ekspresie, jest pokaźne i zawiera wiele pozycji. KRUPS Intuition Preference + potrafi przygotowywać zarówno kawy czarne, takie jak ristretto, espresso, lungo, doppio, dużą czarną – z wyższym poziomem kofeiny, americano oraz oczywiście napoje mleczne z cappuccino, latte macchiato, latte, flat white, espresso macchiato. Dostępna jest też funkcja podgrzewania wody o temperaturze odpowiedniej do zaparzenia herbaty czarnej, zielonej i ziołowych.

Co ważne, podczas każdego parzenia kawy użytkownicy mają możliwość samodzielnego dopasowania jej intensywności. W menu znajdziemy opcję trzech ustawień mocy kawy. Zasada jest taka, że im mocniejsza kawa, tym więcej ziaren zostanie zmielonych i użytych do całego procesu.

Krups Intuition Preference +

Krups Intuition Preference +: pojemnik na mleko

Ekspres KRUPS Intuition Preference +: podsumowanie

Ekspres KRUPS Intuition Preference + to sprzęt nowoczesny i o stylowym wyglądzie. Elegancki design idzie tu w parze z parzeniem doskonałej kawy. Co warte podkreślenia, korzystanie z tego ekspresu jest łatwe i intuicyjne: menu na dotykowym ekranie jest czytelne, opcje wyboru przejrzyste i bez zbędnych udziwnień. Wszelkie pozostałe parametry pracy urządzenia, jeśli zechcemy je zmienić, znajdziemy w ogólnych, sprzętowych ustawieniach menu.

Na tle konkurencji ekspres KRUPS wyróżnia to, że parzy on cały zestaw różnych rodzajów kawy, a wszystkie te napoje, niezależnie od kompozycji zachowują pełen aromat i wysokie walory smakowe. Do tego jest to sprzęt bardzo intuicyjny i przyjazny w obsłudze.

Urządzenie ma wbudowane przydatne samouczki na różne tematy, w razie potrzeby można je znaleźć w głównym menu ekspresu pod pozycją „pomoc i samouczki”.

Cena ekspresu KRUPS Intuition Preference + : 3999 zł

Zalety

 • łatwa obsługa i czytelne menu z ekranem dotykowym,
 • wbudowany mechanizm spieniania mleka,
 • osobny, designerski pojemnik na mleko,
 • aromatyczna kawa o świetnym smaku nienależnie od wybranej kompozycji,
 • możliwość dostosowania mocy kawy do własnych preferencji,
 • cicha praca młynka,
 • szybkość parzenia kawy.
 • nowoczesny design
 • niewielkie jak na tyle funkcji gabaryty
 • 3l pojemnik na wodę

Wady

 • brak możliwości użycia kawy mielonej.

Tomasz Sławiński

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane