Sobota , 31 Październik 2020

Gotowanie na gazie bez płomieni? To możliwe z płytą Innova Comfort

Innova Comfort to ciekawa płyta kuchenna korzystająca z zasilania gazowego, które ciągle jest najlepszym sposobem na dobre gotowanie, ale… bez płomieni. Oparta została na specjalnie zaprojektowanej w tym celu technologii „gaz pod szkłem”. Jest to urządzenie, które – zdaniem producenta - powinno się sprawdzić zarówno w nowoczesnych kuchniach, jak i pomieszczeniach stylizowanych na wzór retro lub vintage.
Technologia "gaz pode szkłem" sprawia, że płomienie są ukryte pod płytą

Gotowanie na nowo

Płyta stworzona przez firmę Solgaz jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na świecie. Zastosowano tu jedno z najpopularniejszych i jednocześnie najtańszych paliw - jakim jest gaz – ale płomienie ukryto pod specjalną płytą ceramiczną. W efekcie użytkownik otrzymuje komfortową w użytku, a jednocześnie cichą skuteczną i uniwersalną płytę do gotowania potraw. Producent zapewnia też o jej wysokim standardzie bezpieczeństwa.

Płyty z linii Innova jako jedyne na świecie wyposażone są w żarniki, dzięki którym możliwe było wyciszenie specyficznego cykania iskrowników, dlatego płyta Innova Comfort uruchamia się i pracuje cicho i komfortowo. Urządzenie wyposażono w możliwość stabilizacji temperatury oraz jej ręcznego ustawienia w panelu sterowania, dzięki czemu przygotujemy potrawy według własnej potrzeby w zakresie temperatury od 50 do 250 stopni.

Oszczędność i funkcjonalność

Płyta „gaz pod szkłem” Innova Comfort zużywa do 50% mniej gazu niż tradycyjna kuchenka. Dzieje się tak, ponieważ gaz spalany jest katalitycznie w temperaturze 800 stopni, a palniki pracują cyklicznie. Płyta pobiera gaz tylko do momentu, w którym jest odpowiednio nagrzana do wybranej przez użytkownika temperatury. Na generowanie oszczędności wpływają także darmowe pola oznaczone na płytach gazowych Innova Comfort paskami. Jest to przestrzeń, która nagrzewa się podczas gotowania, nie pobierając bezpośrednio gazu. Jest to dodatkowe miejsce, na którym można podgrzać potrawę lub odstawić naczynie, by jedzenie za wcześnie się nie ostudziło.  

Solgaz Innova

Innova Comfort w wersji 4+1

Płyty z linii Innova Comfort dostępne są obecnie w wersji 4+1 o wymiarach 580x518x90 oraz 5+3 o wymiarach 770x518x90, gdzie pierwsza z liczb to ilość palników, druga – ilość darmowych pól, umożliwiających podgrzewanie posiłków bez dodatkowego poboru gazu. W najbliższym czasie do sklepów trafią też modele: 3+1, 2+1, 4+2 modele a także 5+3 w wersji 90 cm i 2+1 w wersji horyzontalnej.

Płyty grzejne Innova wyposażono także w kilka dodatkowych funkcjonalności. Najciekawszy jest przycisk BOOSTER zwiększający moc palnika do szybszego przygotowania danej potrawy. Jest to szczególnie przydatne, gdy chcemy szybko zagotować wodę lub tylko podgrzać posiłek. Innym udoskonaleniem płyty Innova Comfort jest funkcja Stop&Go. Umożliwia ona nagłe zatrzymanie pracy płyty, a następnie wznowienie gotowania przy zachowaniu wcześniej ustawionych parametrów.

Solgaz Innova

Innova Comfort w wersji 5+3

Bezpieczeństwo

Brak wystających rusztów oraz otwartego płomienia sprawia, że płytę gazową Innova Comfort bardzo łatwo utrzymać w czystości. Jednocześnie to rozwiązanie jest znacznie bezpieczniejsze od tradycyjnej kuchenki gazowej. Nowa płyta gaz pod szkłem od Solgaz wyposażona jest w podwójne zabezpieczenie chroniące przed ulatnianiem gazu. Natomiast zastosowanie kontroli rodzicielskiej, czyli dodatkowego przycisku blokującego uruchomienie płyty jest szczególnie przydatne, jeśli wśród domowników znajdują się małe dzieci lub ciekawskie i skoczne zwierzęta.

Ceny obecnych modeli kształtują się następująco:

4+1, 580x518x90, cena 3590 zł

5+3, 770x518x90, cena 4490 zł

Źródło: Solgaz

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane