Wasz monitor zaczyna wyglądać jak relikt przeszłości? Obraz jest blady, mało ostry albo męczy oczy? Zanim zdecydujecie się na zakup nowego, sprawdźcie, co można poprawić. Czasem wystarczy kilka prostych kroków, by dać starszemu ekranowi drugie życie.
Synchronizacja to sposób, w jaki monitor komputerowy i karta graficzna współpracują ze sobą, aby zapewnić płynne i ładne wyświetlanie obrazu. W niektórych sytuacjach może dochodzić do zjawiska zwanego rozerwaniem (tearing), gdzie połówki dwóch różnych klatek są wyświetlane na ekranie jednocześnie. Aby temu zapobiec, istnieją dwie popularne technologie synchronizacji: FreeSync i G-Sync. Obie mają na celu dopasowanie liczby klatek na sekundę generowanych przez kartę graficzną do częstotliwości odświeżania monitora, co zapewnia płynność i spójność obrazu. Jak działają te funkcje, jakie są ich zalety i wady, i która z nich będzie lepsza dla użytkowników? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.
Telewizory i monitory Samsunga, które trafią do sklepów w 2022 będą obsługiwać niedawno zaprezentowany standard wyświetlania HDR10+, poinformowała firma. Oznacza to, że gracze otrzymają przydatne funkcje, takie jak zmienne częstotliwości odświeżania (VRR) do 120 Hz i automatyczną korekcja kolorów HDR w zależności od gry.
Szykuje się spore zamieszanie na rynku monitorów komputerowych. Okazuje się bowiem, że sprzęt oznaczony jako wyposażony w interfejs HDMI 2.1 wcale nie musi spełniać jego standardów. Przy zakupie warto dokładnie sprawdzać co oferuje wybrany przez nas model.
AOC wprowadza do sprzedaży interesujące monitory o wysokich rozdzielczościach z możliwością podłączenia z komputerem przez złącze USB-C. Są to dwa modele 27-calowe oraz dwa 31,5-calowe o rozdzielczościach Quad HD oraz Ultra HD.
Czasem, gdy podczas pracy przy komputerze brakuje nam miejsca na ekranie monitora lub laptopa myślimy o tym, że bardzo przydałby się nam kolejny wyświetlacz, na który można by przenieść część mniej potrzebnych w danym momencie elementów. Jednak kupno kolejnego monitora może nie być zbyt opłacalną inwestycją, zwłaszcza wtedy, gdy przestrzeni na ekranie brakuje nam jedynie sporadycznie. Jest na to sposób: jako drugiego ekranu możemy po prostu użyć tabletu.
Marka AOC wprowadziła właśnie do swojej oferty monitorów ciekawy, w pełni przenośny model I1601P. Został on wyposażony w nowoczesne złącze USB-C, jednak sygnał obrazu może być do niego wysyłany też przez port USB-A. Dzięki temu użytkownicy starszych urządzeń również będą mogli podłączyć do niego swoje urządzenia.
Philips zaprezentował właśnie nowy, bardzo ciekawy monitor 242B1V. Ekran wyposażono w filtr prywatyzujący, dzięki czemu sprzęt ten jest idealny do pracy z wrażliwymi i poufnymi danymi, albo w przypadku, gdy nie chcemy by inne osoby widziały co mamy na ekranie.
AGD
Jak to zrobić?