Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Spreparowane przez hakerów strony internetowe to jedno z poważniejszych – obecnie – zagrożeń w internecie. Chwila nieuwagi może nas kosztować poważne kłopoty: w najlepszym wypadku staniemy się ofiarą wyłudzenia danych osobowych, w najgorszym możemy stracić pieniądze z konta bankowego. O czym trzeba pamiętać, by nie dać się oszukać internetowym przestępcom, wyjaśniamy w tym artykule.
Choć w polskim klimacie najlepszy moment na zmianę opon zimowych na letnie przypada w okolicach połowy kwietnia, to stojąc na parkingu nawet teraz, łatwo zauważyć, że wielu kierowców jeszcze tej zmiany nie dokonało. W tym tekście wyjaśniamy, dlaczego warto to jak najszybciej zrobić.
Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje, że gdzieś jacyś użytkownicy (np. gier lub usług online) nie mogli się zalogować na swoje konta lub cała usługa nie działała, gdyż serwer, na którym te konkretne treści były zlokalizowane stał się obiektem ataku hakerskiego, „ataku DDoS”. Co to faktycznie oznacza, czy tego typu ataki są groźne i jakie ryzyko dla zwykłych użytkowników sieci niosą, wyjaśniamy w tym artykule.
Jednym z ciekawszych udogodnień ekranu, które oferują niektóre najnowsze smartfony, jest Always on Display, czyli tłumacząc z angielskiego, po prostu „zawsze włączony”. Na czym polega ta funkcja, co ważnego daje, kto może z niej skorzystać i jak ją włączyć, pokazujemy w tym artykule.
Coraz więcej współczesnych smartfonów wyposażonych jest w moduł ładowania indukcyjnego – czyli ładowania bez użycia dodatkowych kabli. Jest to niezwykle wygodne, gdyż zamiast plączących się przewodów, możemy napełnić baterię urządzenia, kładąc je na lub obok takiej bezprzewodowej ładowarki, która zresztą może mieć np. formę podstawki pod lampę biurkową. Czasem jednak zdarza się, że ładowanie nie chce się rozpocząć. Co może być powodem? Wyjaśniamy.
Kupując nowego laptopa lub komputer PC, bardzo często zastanawiamy się, ile pamięci RAM powinien on mieć, aby służyć nam jak najdłużej i to bez konieczności rozbudowy. W tym tekście odpowiadamy na to ważne pytanie.
Wiele osób, zawsze jak tylko przyjdą cieplejsze dni, zastanawia się nad zakupem urządzenia klimatyzacyjnego. Kiedyś był to luksus, na który mogły sobie pozwolić bogate korporacje, ale obecnie urządzenia tego typu nie są już tak drogie, jak przed laty, a w wygodnej do zastosowania (bo niewymagającej prac montażowych) wersji przenośnej kosztują mniej niż dobry odkurzacz czy pralka. Barierą jest zwykle obawa o wzrost rachunków za prąd – sprawdziliśmy, zatem ile kosztuje korzystanie z klimatyzacji.
Technologie bezprzewodowe, zwłaszcza Bluetooth zdominowały nasze cyfrowe otoczenie. Świetnie nadają się do przesyłania muzyki do słuchawek czy głośnika, ale działają też np. w bezkablowych myszkach, klawiaturach i kontrolerach do gier. Jak wszystkie sieci, także i Bluetooth jest podatny na zakłócenia i awarie. W tym tekście pokazujemy najczęściej występujące problemy i domowe sposoby na to, by je rozwiązać.
Windows, niezależnie od wersji, jaką używamy, to na ogół dobry, uniwersalny system. Jego wadą – przynajmniej dla niektórych posiadaczy PC – jest to, że nas „szpieguje”, czyli non stop zbiera różnorodne „diagnostyczne” dane z komputera, a następnie wysyła je do Microsoftu. To artykuł dla tych, którzy nie lubią być śledzeni i woleliby, by ten monitoring wyłączyć lub przynajmniej ograniczyć.
Ostatnio wiele miejsc publicznych takich jak lotniska, restauracje, transport, chwali się, że udostępnia gościom punkty, w których mogą oni naładować akumulatory swoim telefonom. Większość użytkowników przyjmuje to jako dobrodziejstwo, w końcu smartfony rozładowują się szybko, a możliwość podładowania baterii „na mieście” często po prostu się przydaje. Czy jednak ktokolwiek z was zadał sobie kiedyś pytanie, czy to bezpieczne? Okazuje się, że niekoniecznie.
Jak to zrobić?
Aplikacje