Piątek , 24 Wrzesień 2021

Dobra wiadomość dla cukrzyków. Będzie smartwatch badający poziom glukozy

   27.01
Smartwatche to jeden z najszybciej rosnących rynków elektroniki użytkowej. Coraz mocniej dbamy o zdrowie, dlatego producenci wyposażają je w przydatne funkcje monitoringu kondycji. Niebawem dołączy do nich nowa – mierzenie poziomu glukozy we krwi.
Nowe smartwatche ułatwią życie cukrzykom

Zachodnie media informują, że w nadchodzących nowych modelach smart-zegarków od Samsunga, konkretnie w Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch Active 3 pojawi się nowy czujnik, odpowiadający za pomiar poziomu glukozy we krwi.

Samsung zdobywa potrzebne certyfikaty

Samsung w tym momencie jest już podobno na etapie zdobywania odpowiednich certyfikatów i pozwoleń, gdyż urządzenie, musi spełnić surowe wymagania, tak aby wyniki jego pomiarów mogły być uznane za wiarygodne.

Galaxy Watch 4

Zaawansowany sensor optyczny

Z tych samych informacji wynika, że urządzenie będzie posiadać niekonwencjonalny (dla smartwatchy), zaawansowany sensor oparty o spektroskopię Ramana, eliminującą konieczność nakłuć i fizycznego badania próbek krwi, a działającą na zasadzie uzyskiwania widma spektralnego, unikalnego dla danego pierwiastka. Analiza odbywać się będzie zatem na poziomie optycznym. Jeśli się to Samsungowi uda, będzie to spory przełom technologiczny, także w miniaturyzacji.

Smartwatch ma trafić do sklepów jeszcze w 2021 roku. Jeśli tak się stanie z pewnością będzie to doskonała wiadomość dla wszystkich cukrzyków, którzy codziennie muszą się zmagać z nieprzyjemnym pomiarem poziomu cukru za pomocą klasycznych igieł i glukometrów. Niestety nie jest jeszcze znana przyszła cena nowego inteligentnego zegarka.

Źródło: AndroidAuthority

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane