Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Wirtualizacja to technologia, która zyskuje coraz większą popularność, zarówno wśród użytkowników domowych, jak i firm. Nic dziwnego, oferuje bowiem szereg korzyści, które mogą znacząco zoptymalizować pracę i zwiększyć bezpieczeństwo danych. W tym artykule wytłumaczymy, na czym polega i do czego może się przydać.
Pokazywanie rodzinie i znajomym zdjęć oraz filmów wykonanych smartfonem może być bardzo przyjemną aktywnością czy wręcz nawet integrującą zabawą. Niemniej jednak zdarzają się też obrazy, które chcielibyśmy zachować dla siebie. Bez względu na to, czy używacie budżetowego telefonu z systemem Android, czy też korzystacie z drogiego iPhone'a Pro, istnieje kilka szybkich kroków, które pozwolą wszystkim zabezpieczyć swoje zdjęcia przed ciekawskimi spojrzeniami osób, które akurat mają w rękach nasz telefon.
Czytnik linii papilarnych to jedna z najpopularniejszych funkcji bezpieczeństwa na telefonach z Androidem. Umożliwia on szybkie i łatwe odblokowanie urządzenia, a także autoryzację płatności i innych operacji. Jednak czasami sensor ten może przestać działać poprawnie, co może być bardzo frustrujące. Co zrobić, gdy czujnik linii papilarnych nie działa na telefonie z Androidem? Oto 10 sposobów na rozwiązanie tego dość częstego problemu.
Jeśli masz smartfona (dowolnej marki), pewnie zdarzyło ci się kiedyś, że zabrakło miejsca w pamięci urządzenia. Być może chciałeś zrobić zdjęcie, nagrać filmik lub zainstalować nową aplikację, a telefon pokazał ci komunikat o braku wolnego miejsca. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak zapobiec temu problemowi w przyszłości? Oto 10 sztuczek, które pozwolą szybko oszczędzić miejsce, tym razem na smartfonie iPhone.
Laptopy oraz smartfony są ważnym, często wręcz nieodłącznym elementem codziennego życia większości ludzi. Umożliwiają wydajną pracę, przyspieszają naukę, pozwalają na rozrywkę i komunikację z bliskimi. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak prawidłowo dbać o swoje urządzenia, aby służyły jak najdłużej i nie uległy uszkodzeniu. Jednym z najczęstszych błędów jest pozostawianie laptopa oraz smartfona podłączonego do zasilania przez dłuższy czas, gdy jest używany w domu. Taka praktyka może mieć negatywne skutki zarówno dla ich baterii, jak i dla całego urządzenia.
Android to statystycznie najpopularniejszy system operacyjny na świecie. Znajdziemy go na setkach milionów urządzeń, przede wszystkim na smartfonach i tabletach, gdzie zapewnia wiele interesujących mniej lub bardziej przydatnych funkcji i możliwości. Jednak nie wszyscy użytkownicy wiedzą, jak w pełni wykorzystać potencjał swojego urządzenie mobilnego. Dlatego w tym artykule przedstawiamy 14 oszczędzających czas skrótów do Androida, które pomogą każdemu zwiększyć własną produktywność i przyspieszyć wykonywane codzienne zadania.
Jeśli interesujecie się grafiką komputerową, fotografowaniem lub tworzeniem stron internetowych, albo po prostu porządkujecie zrobione przez siebie, lub ściągnięte z internetu zdjęcia na komputerze, lub smartfonie, na pewno spotkaliście się z różnymi formatami plików graficznych i zastanawialiście się, czym się one od siebie różnią. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, a także przeznaczenie i zastosowanie. W tym artykule postaramy się wyjaśnić, na czym polegają główne różnice między nimi i kiedy warto ich używać.
Akceleracja sprzętowa w przeglądarce internetowej to ciekawa funkcja, która pozwala na wykorzystanie mocy obliczeniowej karty graficznej (zamiast procesora) do przyspieszenia renderowania grafiki i animacji na stronach WWW. Dzięki temu wszelkie witryny ładują się szybciej, a przeglądanie internetu staje się płynniejsze i przyjemniejsze. W tym artykule wyjaśniamy, jak akceleracja sprzętowa działa, jakie ma zalety dla użytkownika i jak ją włączyć w najpopularniejszych przeglądarkach: Chrome, Firefox, Edge i Safari.
Aplikacje to dziś już właściwie nieodłączny element naszego codziennego, cyfrowego życia. Używamy ich do komunikacji, rozrywki, nauki, pracy i wielu innych celów. Jednak nie wszystkie programy są bezpieczne dla naszego smartfona i naszej prywatności. Niektóre z nich mogą zawierać złośliwy kod, który może uszkodzić urządzenie, wykradać dane, śledzić naszą lokalizację lub podsłuchiwać nasze rozmowy. Jak więc rozpoznać, że zainstalowana (lub potencjalnie gotowa do zainstalowania) aplikacja może być niebezpieczna? Oto 10 sygnałów, które powinny nas zaniepokoić.
YouTube to najpopularniejsza platforma do oglądania i udostępniania filmów w internecie. Każdego dnia miliony ludzi korzystają z niej do rozrywki, edukacji, informacji lub pracy. Jednak nie wszyscy wiedzą, że serwis ten oferuje wiele ustawień, które mogą poprawić jakość i komfort oglądania filmów. W tym artykule przedstawiamy 10 z nich, które warto znać i wykorzystywać. Dowiesz się, dlaczego są przydatne, jak działają i co zmieniają.
Aplikacje
Jak to zrobić?