Czwartek , 21 Październik 2021

Microsoft pokazał nowy Surface Laptop Studio – najwydajniejszy laptop pod Windows 11

   23.09.2021
Seria Studio produkowana od kilku lat przez Microsoft z początku wydawała się trochę wysiloną odpowiedzią na produkty Apple. Wyglądało to trochę tak, jakby gigant z Redmond chciał pokazać, że także potrafi produkować sprzęt komputerowy „dla ludzi”. Początkowo kończyło się jednak na wysokich cenach i przeciętnych specyfikacjach. Z każdą generacją jest jednak coraz lepiej, czego dowodem jest właśnie nowy Surface Laptop Studio.
Nowy, konwertowalny laptop od Microsoftu już gotowy

Surface Laptop Studio, nowy flagowy laptop Microsoftu, to coś w rodzaju windowsowego odpowiednika MacBooka Pro. Jest kierowany raczej do profesjonalistów i użytkowników kreatywnych. Oferuje spore, porównywalne z komputerem stacjonarnym możliwości – np. dzięki pełnowymiarowej klawiaturze, ale kryje w sobie coś jeszcze, jest bowiem konwertowalny i ma dotykowy ekran. Może pracować w kilku pozycjach ekranu, od klasycznej, przez pracę na pochylonym ekranie bez klawiatury (za pomocą dokupowanego osobno rysika Surface Slim Pen 2) lub w pozycji złożonej do formatu tabletu.

Surface Laptop Studio

Surface Laptop Studio – profesjonalna specyfikacja

Nowy, flagowy laptop Microsoftu, który został zresztą zbudowany tak, by jak najlepiej obsłużyć nadchodzącego Windowsa 11 (i to już z nim na pokładzie będzie sprzedawany), ma być sprzętem bardzo wydajnym. Zapewni mu to procesor Intel Core i5-11300H lub i7-11370H 11. Generacji. Za grafikę odpowiadać tu będzie  karta graficzna Intel Iris Xe lub NVIDIA GeForce 3050 Ti Laptop GPU oraz 16 lub 32 GB pamięci LPDDR4x. Miejsce na przechowywanie naszych plików zapewni dysk SSD o pojemności do wyboru: 256 GB, 512 GB, 1 TB lub 2 TB.

Imponująca jest też także specyfikacja ekranu. Będzie to 14,4-calowy panel PixelSense o odświeżaniu 120 Hz i rozdzielczości 2400x1600 pikseli.

Thunderbolt 4, aluminiowa obudowa

W Surface Laptop Pro nie zabrakło przydatnych i wydajnych złącz. Będzie on posiadać w dwa złącza USB 4.0 z Thunderbolt 4, złącze jack 3.5 mm i port Surface Connect. Do wideorozmów posłuży użytkownikom kamera 1080p z funkcją Windows Hello (logowanie za pomocą twarzy), podwójnego mikrofonu i czterech głośników Omnisonic z Dolby Atmos. Użytkownicy otrzymają też łączność Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, oraz Xbox Wireless.

Nowy laptop Microsoftu może się podobać. Obudowę laptopa wykonano z magnezu i aluminium, w efekcie czego jest bardzo lekki. Waży od 1,75 do 1,82 kg, w zależności od wersji procesora.

Surface Laptop Studio ma być dostępny w sklepach w cenie od 6399 zł.

Źródło: Microsoft

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane