Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Zrozumienie różnorodności najnowszych standardów USB może być wyzwaniem. Na przykład, USB 3.0 oferuje znacznie wyższe prędkości transferu w porównaniu do USB 2.0, co jest istotne przy pracy z dużymi plikami, ale dzięki wyraźnie innej nazwie standardy te można łatwo i to już na pierwszy rzut oka odróżnić. Inaczej jest z linią USB 3.0, 3.1 i 3.2 – tu oznaczenia są podobne i łatwo o pomyłkę, a tymczasem różnice są większe, niż wynikałoby to z oznaczeń. W tym tekście wyjaśnimy jak duże.
Regularne sprawdzanie stanu dysku SSD w systemie Windows jest ważnym elementem utrzymania dobrego stanu komputera. Dysk półprzewodnikowy, czyli dysk twardy oparty na pamięci flash, jest bowiem znacznie szybszy od tradycyjnych dysków HDD, ale podobnie jak wszystkie urządzenia elektroniczne, może ulec zużyciu. Oto kilka sposobów na to, by łatwo sprawdzić stan Twojego dysku SSD i mieć pewność, że nie grozi mu awaria.
DLSS, XeSS i FSR to zaawansowane (i stosunkowo świeże) technologie skalowania obrazu wykorzystywane w grach komputerowych, które mają na celu poprawę wydajności i jakości grafiki bez konieczności posiadania najpotężniejszego i najdroższego sprzętu. Dzięki nim posiadacze nieco słabszych komputerów tez mogą się cieszyć płynną i efektowną rozgrywką. W tym artykule wyjaśnimy jak działają owe funkcje, co dokładnie dają i kto może z nich skorzystać.
Nudzą was zawsze takie same wskazówki Asystenta Google – programu domyślnie wbudowanego w prawie każdy smartfon z Androidem? Może warto wypróbować coś ciekawszego i bardziej w duchu współczesnych czasów. Google stworzyło nową sztuczną inteligencję – Gemini AI, którą można zainstalować na smartfonie i podmienić z dotychczasowym asystentem. To ciekawa usługa, która wielu osobom przyda się bardziej niż klasyczne rozwiązanie.
Undervolting, czyli celowe obniżanie napięcia zasilania procesora lub karty graficznej, staje się coraz popularniejszą techniką optymalizacji komputerów. Wystarczy zajrzeć na dowolne forum komputerowe, by przekonać się jak wiele osób o to pyta. Choć kojarzony jest przede wszystkim z laptopami, z powodzeniem można go stosować również w komputerach stacjonarnych. W tym artykule wyjaśniamy, czym jest, jak go wykonać i czy jest bezpieczny.
Zdarza się, że po włączeniu nowego telewizora nie jesteśmy zadowoleni z widocznych efektów. Obraz jest zniekształcony, kolory słabe, czasem występuje też bardzo nieprzyjemny efekt "opery mydlanej". W większości przypadków nie oznacza to jednak, że dokonaliśmy złego zakupu. Najczęściej po prostu urządzenie jest źle skonfigurowane, ale mamy możliwość szybkiego skorygowania tych ustawień. W tym artykule pokazujemy kilka najczęściej występujących problemów z nowymi telewizorami oraz proste sposoby, by te niedogodności wyeliminować.
Jaka jest optymalna prędkość domowego internetu w dzisiejszych czasach? To kwestia, która nurtuje wiele osób, chcących korzystać z internetu w komfortowy i niezawodny sposób, ale bez przepłacania za maksymalne pakiety oferowane przez operatorów. W tym tekście odpowiadamy na to pytanie, biorąc pod uwagę, jak różne potrzeby mogą mieć konkretni użytkownicy.
Jeśli lubisz grać na komputerze lub korzystać z gogli wirtualnej rzeczywistości, być może zdarzyło ci się kiedyś poczuć mdłości, ból głowy, zawroty głowy lub inne nieprzyjemne objawy podczas lub zaraz po zabawie. To mogą być oznaki choroby symulatorowej, która dotyka wielu graczy i użytkowników wirtualnej rzeczywistości. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest ta przypadłość, na czym polega, skąd się bierze i jak jej przeciwdziałać.
Wydaje się, że szczyt popularności tablety mają już za sobą, a obecnie na tym rynku panuje pewna stagnacja. Nowości pojawiają się, ale nie budzą już tak wielkiego entuzjazmu, jak kiedyś. Wiele osób zastanawia się więc, czy w tym momencie warto w ogóle tego typu sprzęt kupować. Tymczasem decyzja o zakupie tabletu powinna być uzależniona od indywidualnych potrzeb i oczekiwań użytkownika. W tym artykule przedstawimy analizę kluczowych argumentów za i przeciw tej inwestycji, uwzględniając zalety i wady obecnej generacji tych urządzeń.
Komputery są niezbędnym narzędziem w dzisiejszych czasach. Służą do wielu różnych celów, od pracy biurowej po rozrywkę. Jednak jedną z największych wad korzystania z tych urządzeń, zwłaszcza w czasach rosnących kosztów energii jest to, że pobierają one dość dużo prądu. W zależności od modelu i ustawień komputer może pobierać od kilku do kilkuset watów energii elektrycznej. To oznacza, że jeśli masz kilka urządzeń w domu lub biurze, mogą one mieć duży wpływ na rachunki za energię elektryczną.
Jak to zrobić?
AGD
Aplikacje