Niedziela , 23 Styczeń 2022

Thunderbird żyje! Dostał spory pakiet poprawek

   05.09.2019
Mozilla Thunderbird to z pewnością jeden z najpopularniejszych niegdyś klientów pocztowych. Używają go głównie osoby szukające dobrego zastępstwa dla MS Outlook. Aplikacja, o której wiele osób myślało, że najlepsze lata ma już za sobą, właśnie doczekała się dużego pakietu poprawek.

Pogłoski o śmierci Thunderbirda okazały się przesadzone

Thunderbird 68 wprowadza cały szereg interesujących zmian. Dostaniemy możliwość okresowego działania filtrów  wraz z poprawieniem ich działania), dodano opcję „zaznacz wszystkie foldery jako przeczytane” w menu pod prawym przyciskiem myszy, a także uzupełniono listę kompatybilnych technologii o uwierzytelnianie Yandex OAuth 2.

Sporo zmian i udoskonaleń

Nowy Thunderbird chwali się też ulepszonym wykrywaniem phishingu, bardziej ciekawymi motywami graficznymi oraz podwyższoną z 20 do 200 MB granicą po przekroczeniu której pliki ulegają automatycznej kompresji. Mozilla chwali się też, że odświeżona aplikacja pocztową będzie też po prostu bardziej wydajna.

Minusem jest to, że z nową wersją oprogramowania mogą od razu nie współpracować niektóre starsze rozszerzenia z których wcześniej korzystaliśmy, inne mogą wymagać dodatkowej konfiguracji.

Tomasz Sławiński

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane