Sobota , 28 Listopad 2020

LG szykuje model Rollable - smartfona z rozwijanym ekranem

Koreańskie LG nie ustaje w tworzeniu koncepcji nowych smartfonów – po modelu z podwójnym, składanym ekranem nadeszła pora na urządzenie z panelem elastycznym i rozwijanym w rozsuwanej ramce.
Rozsuwana ramka i elastyczny ekran. To nowy pomysł LG na smartfony

O nowym, ciekawym modelu smartfona wiadomo dlatego, że LG zarejestrowało tę konstrukcję (wraz z nazwą) w biurze patentowym UE, a do sporawy dotarł serwis Let’s Go Digital, który przygotował na tej podstawie wizualizację nowego urządzenia.

Bardzo zresztą prawdopodobne, że nie skończy się wyłącznie na smartfonie, gdyż koreański koncern zarejestrował swój pomysł w kilku kategoriach sprzętowych i funkcjonalnych. Być może zobaczymy też tablety lub działające w podobnej technologii monitory.

Program LG Explorer

Nowa konstrukcja powstaje w ramach programu „Project Explorer” mającego tworzyć eksperymentalne, przyszłościowe rozwiązania. Pierwszym jego owocem był smartfon z obracanym ekranem – LG Wing, który zresztą niedawno trafił do sklepów. Rollable – w założeniach Koreańczyków - ma być kolejnym modelem wyprzedzającym to co pod względem konstrukcyjnym oferuje konkurencja.

Nowe urządzenie trafi do seryjnej produkcji zapewne koło wiosny przyszłego roku. Jego głównymi cechami będzie wspomniany wcześniej rozwijany ekran i specjalnie do tego zaprojektowana rama.

LG Rollable

LG Rollable - koncepcja Let's Go Dgital

Całość ma działać w ten sposób, że gdy użytkownik zechce zwiększyć powierzchnię roboczą ekranu, trzeba będzie po prostu rozsunąć jego ramkę. Let’s Go Digital przygotowało wizualizację która to bardzo dobrze pokazuje.

Wizualizacja ta opiera się na suchym patencie, dlatego oczywiście nie wiadomo jaki będzie rzeczywisty, finalny wygląd tej zaawansowanej konstrukcji. Sam pomysł wydaje się jednak całkiem ciekawy – smartfona będzie łatwo przekształcić w niewielki tablet bez drastycznego zwiększania jego wagi czy grubości – co ma niestety miejsce w konstrukcjach zginanych, które po złożeniu bardziej przypominają archaiczne „cegły” niż nowoczesne smartfony.

Źródło: Let’s Go Digital

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane