Mały sprzęt elektroniczny i nie tylko
Odbywające się w Belinie targi elektroniki IFA 2019 przyniosły wiele ciekawych nowości. Jedną z nich zaprezentowała firma ASUS, która pokazała przełomowy monitor 4K (3840 x 2160 pikseli) oferujący znakomitą częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 120 Hz.
Firma Samsung zaprezentowała Galaxy Tab S6, nowy tablet stworzony z myślą o użytkownikach, którzy - jak mówi producent - pragną zaspokoić ciekawość i wyrazić swoją kreatywną stronę. Urządzenie ma dostarczać nie tylko wciągającej rozrywki, ale pozwali osiągnąć jeszcze więcej, gdziekolwiek się znajdą. Główne cechy tabletu, to szybki procesor Snapdragon 855 wykonany w litografii 7nm i 6 GB pamięci RAM. Marka chwali się również udoskonalonym trybem DeX oraz usprawnionym rysikiem S-Pen Bluetooth z obsługą gestów. Kolejnym atutem jest tu lekkość konstrukcji (420 g) zapewniająca mobilność, a także wyświetlacz sAMOLED w towarzystwie głośników firmy AKG.
Sony przygotowuje się do premiery następcy swojego flagowego modelu smartfona. jak donosi jeden z zagranicznych serwisów technologicznych - nowa Xperia 2 (inne plotki mówią o nazwie 1R) ma być wyposażona w ekran o kosmicznej wręcz rozdzielczości 5K
Blaupunkt - niemiecka firma, która przynajmniej w Polsce nie kojarzyła się dotychczas z produkcją smartfonów, wprowadza na rynek 5,5 calowy smartfon, który jest idealną propozycją dla użytkowników, którzy chcą mieć funkcjonalny i wydajny sprzęt, jednak nie chcą za niego przepłacać.
Upowszechnienie się urządzeń do pracy i zabawy z wirtualną rzeczywistością - z jakim mamy niewątpliwie do czynienia w ostatnich latach, to prawdziwy przełom. Pojawienie się na rynku pierwszych, rzeczywiście funkcjonalnych gogli VR przetarło szlak, który systematycznie zdobywa popularność. I nie ma się czemu dziwić, właściwie każdy kto próbował tej technologii, jest pod wrażeniem jej możliwości. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli i standardów tego typu urządzeń. Które są warte uwagi, jakie omijać z daleka? Oto krótki poradnik
Jak to zrobić?
Tech
Smartfony