Piątek , 24 Wrzesień 2021

Nowa generacja Apple Watch będzie mieć wbudowany alkomat?

   06.05.2021
W sieci pojawia się coraz więcej przecieków na temat tego, w jakie funkcje będzie wyposażony nowy Apple Watch. Jeśli wierzyć najnowszym informacjom, kolejne generacje inteligentnych zegarków z logo nadgryzionego jabłka przyniosą skok technologiczny i cały szereg nowych funkcji.
Smart zegarki od Apple mogą zyskać przełomowe i przydatne funkcje

Do informacji o planach Apple w stosunku do produkowanego przez siebie smart-zegarka dotarł brytyjski dziennik The Telegraph. Gazeta ustaliła, że gigant z Cupertino jest największym klientem brytyjskiego startupu Rockley Photonics. Firmie tej udało się opracować i stworzyć przełomowe nieinwazyjne czujniki, pozwalające dokładnie mierzyć nie tylko ciśnienie czy puls (co znamy już z obecnych generacji tego typu urządzeń), ale też poziom glukozy a nawet alkoholu we krwi.

Nowe funkcje w Apple Watch już w kolejnej generacji?

W tym momencie trudno jeszcze określić, która generacja urządzeń Apple dostanie nowe „gadżety”. Jest to jednak właściwie przesądzone. Gigant z USA nie posiada bowiem w tym momencie żadnych innych urządzeń, w których mógłby wykorzystać te czujniki. Spekuluje się, że jednak, że firma wcale nie musi zaimplementować od razu wszystkich nowinek już w pierwszej nadchodzącej serii. W kolejnej generacji sprzętu miałyby się pojawić tylko wybrane, a nie wszystkie nowe czujniki. Dopiero kolejne premiery oznaczałyby stopniowe dodawanie następnych funkcji.

Apple Watch: przełom dla diabetyków

Obecna generacja smartwatchy Apple jest wyposażona w pulsoksymetry oraz mierniki tętna. Dodanie funkcji glukometru i sensoru mierzącego zawartość alkoholu we krwi znacząco rozszerzyłoby ich funkcjonalność. W tym momencie na rynku nie ma właściwie urządzeń w rozsądnej cenie, które pozwalałoby na mierzenie zawartości glukozy we krwi bez wkłuwania. Pojawienie się takiego rozwiązania byłoby realnym przełomem dla wszystkich diabetyków, ale też wielkim postępem w możliwości kontrolowania cukrzycy.

Dziennikarze na trop współpracy Apple i brytyjskiego startupu wpadli niejako przy okazji. Firma Rockley Photonics planuje wejść na giełdę i musiała opublikować dokładne informacje na temat prowadzonej działalności. Z dokumentów jasno wynika, że największym odbiorcą jej produkcji jest Apple, obie firmy mają także podpisane dokumenty o współpracy na dłuższy okres, więc nie ma tu mowy o jakiejś przypadkowej koincydencji.

Źródło: The Telegraph

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane