Sobota , 24 Październik 2020

Laurastar S - zestaw do prasowania idealnego

Prasowanie zdecydowanie nie jest czynnością, za którą ktokolwiek szczególnie przepada. Jest uciążliwe, wymaga czasu i do najwygodniejszych nie należy. Każdy zna ten ból, kiedy po praniu sterta suchych i pogniecionych koszul oraz ubrań prosi się o prasowanie, ale nikt z domowników nie ma na to ochoty. Tymczasem jest urządzenie, które całkowicie może odmienić podejście do prasowania.
Stacja pary, która sprawi, że polubisz prasowanie

System do prasowania Laurastar S może nie sprawi, że prasowanie stanie się rozrywką, ale dzięki niemu zajmie zdecydowanie mniej czasu, będzie łatwe i efektywne. Czy można prasować wygodnie? Przekonajmy się.

Tradycyjne żelazka, nawet te z funkcją wspomagania parą, nie są zbyt wygodne. Prasować trzeba długo, trudno dużą stopą dotrzeć do niektórych zakamarków (a trzeba, gdyż inaczej pozostaną wygniecione), zwłaszcza w koszulach i spodniach. Z kolei delikatne tkaniny łatwo zniszczyć zbyt wysoką temperaturą stopy żelazka, ponadto lubią się one zsunąć z deski, co wydłuża i uprzykrza całą czynność. Jako posiadacz takiego właśnie klasycznego, prostego żelazka zawsze miałem do prasowania ogromną rezerwę. Odkładałem je w czasie, a kiedy nie było już innego wyjścia, brałem sie za prasowanie, by w ogóle mieć w czym wyjść z domu.

Tymczasem do redakcji na testy trafił system do prasowania Laurastar S, czyli coś, co można by nazwać domowym centrum prasowania, „wszystko w jednym”. Postanowiłem go, trochę wbrew własnej niechęci do prasowania, przetestować. Na początku bardzo sceptycznie, a w miarę korzystania z coraz większą fascynacją :-)

Zawartość pudełka

Cały zestaw, nazywany przez producenta systemem do prasowania, składa się ze specjalnej deski do prasowania, żelazka oraz generatora pary. Wszystko w jednej, połączonej ze sobą, kompaktowej konstrukcji. Nie są to jednak zwyczajne komponenty.

Deska nie ma zbyt wiele wspólnego z jej tradycyjnymi odpowiednikami. Po pierwsze, jest duża i bardzo stabilna oraz ma regulowaną, 6-stopniową wysokość. Po drugie, wyposażona została w sterowany przyciskami na żelazku wentylator, który posiada funkcję nadmuchu oraz zasysania. W trakcie nadmuchiwania powietrze tworzy poduszkę powietrzną między powierzchnią deski a tkaniną, co zapobiega przypadkowym zagnieceniom, natomiast gdy wentylator ustawimy na ssanie, powoduje, że tkanina mocno przylega do deski i nie zsuwa się w trakcie prasowania, co zapewnia ogromy komfort i ułatwia działanie, zwłaszcza, gdy na przykład prasujemy rzeczy ze śliskiego materiału.

Z kolei samo żelazko jest bardzo sprytnie pomyślane. Posiada klasyczny regulator temperatury, zgodny z oznaczeniami, które spotykamy na ubraniach, przyciski wyrzutu pary i sterowania wentylatorem deski, oraz kontrolkę gotowości do pracy. W zestawie jest także specjalna nakładka ochronna, którą w trakcie prasowania można łatwo założyć na żelazko. Służy ona do prasowania delikatnych tkanin bez konieczności oczekiwania na spadek temperatury (samo jej założenie redukuje temperaturę stopy żelazka o 40 stopni Celsjusza). Żelazko jest też dość lekkie, co sprawia, że prasowanie w pionie równiez nie sprawi większych problemów.

Na „nodze” deski fabrycznie zamontowano generator pary wraz z pojemnikiem na wodę i filtrem. Generator ten posiada prosty panel kontrolny służący do włączania urządzenia, regulator prędkości działania wentylatora deski, kontrolki gotowości wyrzutu pary, a także sygnalizator pustego zbiornika na wodę. Generator jest połączony z żelazkiem za pomocą elastycznego i dość długiego przewodu parowego.

Specyfikacja techniczna

 • Ciśnienie pary: 3,5 Bara (stałe)
 • Moc urządzenia: 2200 W
 • Moc wentylatora: 16 VA (2 siły nadmuchu)
 • Stopa żelazka: szczotkowane aluminium
 • Waga żelazka: 1,36 kg
 • Pojemność zbiornika na wodę: 1,2 l (z widocznym poziomem wody)
 • Filtr odkamieniający: jest (z wymiennym granulatem)
 • Wymiary po rozłożeniu: 137 x 42 x 20 cm
 • Zakres wysokości deski: 82 do 102 cm
 • Długość przewodu parowego, łączącego generator pary z żelazkiem: 2 m
 • Całkowita waga: 19 kg

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane