Niedziela , 23 Listopad 2025

Ładowarka bezprzewodowa w dowolnym stole lub biurku? Wkrótce to będzie możliwe

  21-09-2021

Dopiero co informowaliśmy o tym, że szwedzki gigant meblowy wchodzi na rynek wyposażenia i udogodnień dla graczy, a firma Ikea już zaskakuje kolejną nowością. Zamierza wkrótce sprzedawać nowy i bardzo ciekawy gadżet, który przymocowany do blatu stołu (od spodu) zmienia jego część w bezprzewodową ładowarkę do urządzeń elektronicznych.

Ładowarka bezprzewodowa w dowolnym stole lub biurku? Wkrótce to będzie możliwe
Ładowarka bezprzewodowa ukryta pod stołem. Ciekawy pomysł Ikea

Ikea coraz mocniej wchodzi w elektronikę i urządzenia, które moglibyśmy nazwać elementami inteligentnego domu. Kilka dni temu pisaliśmy o współpracy z firmą Asus, w wyniku której na rynek trafią meble – fotele, biurka, oraz gadżety dla graczy komputerowych. Teraz szwedzka firma chce wprowadzić do sklepów
nowe i bardzo pomysłowe urządzenie – mocowany do blatu stołu moduł, który zmienia go w strefę bezprzewodowego ładowania.

Mocowana do stołu bezprzewodowa ładowarka

Nowy sprzęt ma nosić nazwę Sjömärke, i będzie kosztował ok. 40 dolarów. W rzeczywistości jest to klasyczna ładowarka bezprzewodowa, ale skonstruowana tak, by można ją było integrować z już istniejącymi meblami. Użytkownik może ją w łatwy i błyskawiczny sposób zamontować pod właściwie dowolnym stołem (limit dotyczy tylko jego grubości). Efekt jest bardzo zachęcający – na biurku czy stole nie stoi żadna mata, nie ma widocznych kabli a telefon ładuje się
bezpośrednio z blatu stołu.

Ikea podaje, że jej zmyślna ładowarka może działać zarówno przez tworzywa sztuczne jak i drewno, nie trzeba jej będzie nawet przykręcać – w zestawie znajdziemy bowiem dwustronną taśmę samoprzylepną.

Jedynym, wspomnianym wcześniej ograniczeniem będzie tu grubość stołu lub półki Według Ikea może on mieć od 8 do 22 mm grubości.

Źródło: Ubergizmo

 

Subskrybuj
Powiadom o
0 Komentarze
Najstarsze
Najnowsze
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze




Najczęściej czytane

0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, skomentuj.x